Wiadomości z Chorzowa

Policyjne działania "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2022-07-28 14:30

Chorzowska drogówka po raz kolejny przeprowadzi dzisiaj działania "Bezpieczny Pieszy". Wykorzystując możliwości monitoringu miejskiego, mundurowi będą nagrywali niebezpieczne zachowania kierujących wobec pieszych, ale też bacznie będą przyglądać się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Policjanci na straży bezpieczeństwa pieszych

Celem policyjnej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. Podczas działań mundurowi będą obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Wykorzystując możliwości monitoringu miejskiego, będą nagrywali niebezpieczne zachowania kierujących wobec pieszych.

Dodatkowo na tablicach Miejskiego Zakładu Ulic i Mostów wyświetlane były specjalne komunikaty.

- Apelujemy do kierowców, aby dostosowali prędkość jazdy do warunków panujących na drodze i natężenia ruchu, a w rejonie przejść dla pieszych ściągnęli nogę z gazu. Przypominamy również o tym, że w ubiegłym roku zmieniły się przepisy ruchu drogowego i kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również pieszemu wchodzącemu na to przejście. Z kolei pieszemu, który przechodzi przez przejście dla pieszych bądź jezdnię przypominamy, że zabrania się korzystania z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego, w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na drodze. Przed wejściem na przejście dla pieszych, pieszy powinien zachować szczególną ostrożność - przypominają chorzowscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również