Wiadomości z Chorzowa

Policyjne działania "Jednoślad"

  • Dodano: 2022-07-28 09:00

W okresie letnim, przy panujących korzystnych warunkach atmosferycznych, na drogach i ścieżkach rowerowych panuje wzmożony ruch miłośników jednośladów. O ich bezpieczeństwo dbają chorzowscy policjanci ruchu drogowego. Mundurowi cyklicznie prowadzą działania „Jednoślad”, podczas których zwracają uwagę czy rowerzyści jeżdżą przepisowo, a co za tym idzie bezpiecznie.

Letnia aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem

Szczególnie teraz na polskich drogach, jest więcej miłośników jednośladów (motocykli, motorowerów, rowerów). W trosce o ich bezpieczeństwo chorzowska Policja prowadzi regularnie działania "Jednoślad" w trakcie których patrole z ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na kierujących tymi pojazdami. Policjanci sprawdzają ich stan trzeźwości oraz wyposażenie i stan techniczny jednośladów. W trakcie prowadzonych kontroli, zachowanie kierujących samochodami również będzie bacznie obserwowane.

Priorytetem prowadzonych działań w ramach działań "Jednoślad"  jest m.in.:

  • informowanie o właściwym przygotowaniu pojazdu do sezonu,
  •  eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu,
  •  promowanie bezpiecznych zachowań,
  •  poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

W ostatnich latach liczba jednośladów na polskich drogach znacząco wzrosła

Niestety, wraz z jej wzrostem, zwiększa się liczba wypadków drogowych z ich udziałem. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

- Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach oraz o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego - apelują chorzowscy policjanci. - Młodym kierowcom przypominamy, że każdy z nas  ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również