Wiadomości z Chorzowa

Policyjni instruktorzy podnoszą kwalifikacje

  • Dodano: 2020-07-10 06:00, aktualizacja: 2020-07-10 06:39

Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z Szkołą Policji w Katowicach podejmuje szereg inicjatyw doskonalących wiedzę i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie i zdrowie.

Wspólnie zorganizowane szkolenia, podnoszą kwalifikacje zawodowe funkcjonariuszy śląskiej Policji. Ostatnio kolejna grupa policjantów zdała egzamin państwowy uzyskując tytuł ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy.


Uczestnikami przeprowadzanych kursów byli głównie instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego oraz instruktorzy taktyki i technik interwencji. To policjanci, którzy w jednostkach śląskiej Policji są odpowiedzialni za poziom wyszkolenia funkcjonariuszy związany ze sprawnością fizyczną i umiejętnościami strzeleckimi. W czasie 66 godzinnego szkolenia, stróże prawa doskonalili kunszt w zakresie udzielania pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, postępowanie w przypadku urazów czy odebranie porodu były sytuacjami, z którymi musieli się zmierzyć przyszli ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy.

ZOBACZ NAGRANIE

Zajęcia były wzbogacone o postępowanie z osobami będącymi w stanie zagrożenia życia i zdrowia w związku z ranami postrzałowymi oraz o zagadnienia związane z oceną krwawienia. Policjanci podczas kursu odbyli szereg zajęć praktycznych, gdzie w symulowanych zdarzeniach musieli wykazać się wcześniej zdobytą wiedzą teoretyczną. Kurs został zakończony państwowym egzaminem, po którym instruktorzy uzyskali tytuł ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Policjanci uczestniczący w organizowanych kursach, rozwijają swoje kompetencje w zakresie pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy, a ich umiejętności są bardzo przydatne w pełnionej służbie. Dzięki nim profesjonalnie ratują ludzkie życie i zdrowie, a takie kompetencje u mundurowych zwiększają poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Inicjatywy związane z kwalifikowaną pierwszą pomocą odbywają się przy współpracy z Koordynatorem Ratownictwa Medycznego Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.