Wiadomości z Chorzowa

Politycy vs dziennikarze - grali w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2018-10-27 16:30

Na Stadionie Śląskim stanęli przeciwko sobie pracownicy mediów i urzędów, zagrali w meczu charytatywnym dedykowanym osobom niepełnosprawnym.

"Kto wygra mecz?!" - "Doroślaki!" - skandowała publiczność wraz z prowadzącym spotkanie. Dziś zbierano pieniądze dla podopiecznych Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie. Choć sama gra przyciągnęła na stadion kilkaset osób (politycy przegrali 1 do 6), najważniejsi gracze obecni byli w kuluarach.

27 października br. o godz. 12:00 na murawie Stadionu Śląskiego odbędzie się mecz charytatywny politycy kontra dziennikarze na rzecz Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie.

Ośrodek jest przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi po 24 roku życia z Chorzowa i miast ościennych.

Podczas imprezy będziemy chcieli zwrócić uwagę na bieżące potrzeby Ośrodka i jego podopiecznych, ale także konieczność dokonania zmian systemowych dla dorosłych niepełnosprawnych i ich rodzin. Dlatego też, choć wstęp na mecz jest nieodpłatny, podczas meczu uruchomiona zostanie zbiórka publiczna na rzecz podopiecznych ośrodka.

Intencją organizatorów jest przygotowanie imprezy, w której wezmą udział całe rodziny. Dlatego planujemy przygotowanie strefy dla rodzin z dziećmi, atrakcji plastycznych i animacji - czytaliśmy w zapowiedziach.

W holu Stadionu rozlokowano mini-miasteczko organizacji pozarządowych; były gry i zabawy, akcje edukacyjne oraz specjalny kiermasz, na którym zbierano fundusze. Za dobrowolną wpłatę (dowolnej wysokości) można było się poczęstować pysznym cateringiem, napić kawy lub kupić zabawkę czy ozdoby, w większości ręcznie robionych. My poczęstowaliśmy się cudownym, domowym ciastem. Nie zabrakło też muzyki na żywo, zarówno w holu (jazz), jak i na stadionie, gdzie zagrała policyjna orkiestra dęta.

Ośrodek można było wesprzeć wrzucając do specjalnych puszek pieniądze, liczyła się każda kwota. Dzienny Dom Pobytu, choć działa od wielu lat, boryka się z wieloma problemami, których część może rozwiązać dodatkowe finansowanie. Impreza pozwoliła też wyraźniej zaznaczyć obecność osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie. 

Placówkę można wesprzeć także biorąc udział w internetowej zbiórce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.