Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ponad 6,5 miliona dotacji na rynek w Chorzowie

  • Dodano: 2018-01-19 08:15, aktualizacja: 2018-01-19 08:23

Remont chorzowskiego rynku rozkręcił się już na dobre. Teraz na jego płycie wykonywane są prace związane z przebudową podziemnej infrastruktury oraz budową fundamentów pod pawilony. Równolegle wymieniana jest nawierzchnia na parkingu południowym pod estakadą.

Chociaż remont ruszył już pod koniec 2017 r., to właśnie teraz miasto otrzymało 6 607 960, 18 zł unijnej dotacji na realizację projektu "Rewitalizacja chorzowskiego rynku". Inwestycja zakłada przebudowę płyty rynku od budynku Urzędu Miasta do centrum przesiadkowego, które zamknie całą przestrzeń. Podstawowym założeniem jest połączenie dwóch części rozdzielonych estakadą i stworzenie nowoczesnej, estetycznej przestrzeni zchęcającej do spotkań.

Nowy rynek ma być przede wszystkim miejscem przyjaznym mieszkańcom. Przestrzeń zmieni się nie do poznania przede wszystkim dzięki dużej ilości zieleni – zasadzonych zostanie ponad 40 drzew i 3 tysiące krzewów. Pod estakadą powstaną przeszklone pawilony dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich. Nie zabraknie także fontanny i miejsca na imprezy plenerowe.

To już najwyższy czas, żeby chorzowianie odzyskali rynek. Mam nadzieję, że zielona przestrzeń spodoba się mieszkańcom na tyle, że to właśnie tutaj będą chcieli spędzać swój wolny czas. Pierwszą kawę na rynku wypijemy w 2019 roku – zaprasza Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm: PB JAEKEL-BUD-TECH  i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych MPRD. Całkowity koszt zadania to 25 795 225, 81 zł. Metamorfoza chorzowskiego rynku planowo potrwa do końca maja 2019 r.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Atrakcyjny Rynek będzie prawdziwą wizytówką miasta pod warunkiem, że zawczasu pomyślimy jak rozwiązać problem śmieci: papierosowe niedopałki, papierowe i plastikowe opakowania, butelki po piwie, wódce i innych napojach. Psie odchody wśród trawników...Chyba, że RYNEK będzie strefą wolna od psiarni, palaczy i piwoszy...

  • Antykleryk

    Homoseksualistów i lesbijek tez?

  • Wanda Sułkowska

    Co ma przysłowiowy "piernik do wiatraka"? Osoby homoseksualne są wśród nas i OK. Nie ciekawi mnie ich sposób aktywności seksualnej, ale proszę, bez ostentacji w publicznej przestrzeni.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.