Wiadomości z Chorzowa

Pożar w urzędzie, ewakuacja petentów i pracowników. Ćwiczenia chorzowskich służb

  • Dodano: 2019-09-11 08:00, aktualizacja: 2019-09-11 08:07

Pożar w urzędzie, ewakuacja petentów i pracowników – taki był scenariusz ćwiczeń.

Policja wraz ze służbami ratowniczymi przeprowadziła je w Urzędzie Miasta przy ul Rynek 1. Wspólne działania miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur przydatnych przy tego typu zagrożeniach.

W Urzędzie Miasta przy ul Rynek 1 wybuchł pożar

Po kilku minutach na miejscu pojawili się pierwsi ratownicy, którzy rozpoczęli gaszenie ognia  oraz ewakuację petentów i pracowników. Podczas trwania działań policjanci z chorzowskiej komendy zorganizowali płynny dojazd służbom ratowniczym i medycznym i udrażniali drogi ewakuacyjne. Zabezpieczali również teren budynku, w którym trwała akcja ratowniczo-gaśnicza, nie dopuszczając tam osób postronnych.

Policjanci strażacy, strażnicy miejscy – wszyscy sprawnie wykonali swoje zadania

 Na szczęście, nikomu nic się nie stało, bo całe to zdarzenie to oczywiście ćwiczenia. Jednak zaangażowanie każdego z uczestników działań było dokładnie takie jakby naprawdę mieli do czynienia z akcją ratowniczą. Scenariusz ćwiczeń nie dopuszczał pomyłek. Realia szkolenia zostały tak dobrane, by odwzorować sytuację, która może wydarzyć się w rzeczywistości. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie gotowości służb ratowniczych do działań w sytuacji zagrożenia oraz doskonalenie wzajemnej współpracy wszystkich pracujących na miejscu służb.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.