Wiadomości z Chorzowa

Prezydent komentuje słowa Ministra Sportu w sprawie budowy stadionu Ruchu

 • Dodano: 2024-07-08 10:15

Wrzawa wokół budowy nowego stadionu dla Ruchu Chorzów nie cichnie. Kibice tracą cierpliwość, a prezydent robi wszystko, aby zrealizować obiecaną podczas wyborów inwestycję. Minister sportu Sławomir Nitras dosyć dosadnie wypowiedział się na temat dofinansowania budowy stadionu. Szymon Michałek postanowił ustosunkować się do jego słów.

Obietnice poprzedniego rządu

W październiku poprzedniego roku, stadion „Niebieskich” odwiedził ówczesny premier Mateusz Morawiecki, który wówczas obiecał miastu przekazanie dofinansowania na budowę stadionu w wysokości około 104 mln zł. Po wyborach parlamentarnych temat ucichł, a już niedługo później okazało się, że słowa byłego premiera były niczym innym jak wyborczą obietnicą bez pokrycia. 

Walka trwa

Obecny prezydent Chorzowa Szymon Michałek stara się pozyskać dofinansowanie na budowę stadionu Ruchu Chorzów. Miejskie władze zwracały się już w tej sprawie do obecnego ministra sportu Sławomira Nitrasa. Ten jednak nie jest skory do finansowego wsparcia projektu. Powiedział, że byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do innych miast w województwie, które budowały podobne obiekty własnym wysiłkiem. 

- My nie finansujemy krzesełek, my nie finansujemy dachów. My finansujemy infrastrukturę sportową, w pierwszej kolejności służącą sportowi powszechnemu, szkoleniu dzieci, młodzieży, również szkoleniu profesjonalnemu. [...] Nie będę finansował stadionów, bo one nie służą sportowi powszechnemu tylko służą komercyjnemu sportowi – mówił Sławomir Nitras podczas niedawnej konferencji prasowej.

Dodał także, że słowa Mateusza Morawieckiego nie mają żadnego pokrycia w dokumentach w ministerstwie sportu – nie ma żadnych dokumentów świadczących o zabezpieczeniu środków na budowę stadionu. 

Komentarz Szymona Michałka

Po słowach ministra sportu wszystkie oczy zwróciły się w stronę prezydenta Szymona Michałka, aby ten ustosunkował się do słów Sławomira Nitrasa.

- Musiałbym zacytować słynne słowa Stephane Mallarmé, które kilka razy słyszałem u Zbigniewa Bońka, mianowicie: „Nazwać przedmiot po imieniu to zniszczyć 3/4 uroku poetyckiego, które utkane jest ze szczęścia powolnego odgadywania”. Ponieważ jednak nie chcę rozmawiać z ministrem poprzez media społecznościowe lub za pośrednictwem dziennikarzy, poprosiłem kancelarię o umówienie spotkania w Ministerstwie – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta.

Szymon Michałek zapewnia, że prowadzi wielotorowe działania w sprawie dofinansowania budowy stadionu. Dodaje również, że gdy tylko będzie posiadał konkretne informacje do przekazania, z pewnością to zrobi.

Komentarze (28)    dodaj »

 • maniek

  Nitras zajmuje się piłowaniem, gdzie mu w głowie pieniądze na Ruch. Piniendzy ni ma i nie bydzie.

 • Ewa

  Aż śmiać mi się chce, jak większość mieszkańców Chorzowa, uwierzyła Michałkowi

 • Big Mizzy

  Czy wy wszyscy ciągle wierzycie naszym "politykom" różnej maści? O święta naiwności, tylko waszych nerwów szkoda.

 • Jo

  Kogoś POgięło ,zarzucanie Pisowi ,że nie dotrzymał obietnicy ,może tylko wyjść ze strony zaślepionych fanatyków nieudacznika Tuska.Jak mieli niby dotrzymać słowa skoro przegrali wybory.Teraz kasą dysponuje koalicja Tuska.O ile od Pisu można by było wymagać dotrzymania obietnicy w przypadku gdyby wygrali wybory i jednak jakaś tam nadzieja była ,tak od tego rządu nie oczekujmy niczego.Dlaczego ?Bo są beznadziejni.Jeżeli tego jeszcze nie widzicie ,to z każdym miesiącem przejrzycie na oczy .

 • Erw

  100% racji....drogi, chodniki, przedszkola, żłobki...ostatnio byłem z Mamą w szpitalu na Strzelców Bytomskich, tragedia jeśli chodzi o wyżywienie i całą resztę prze brak środków finansowych...Kibole tego nie zrozumieją, dopóki zaczną trzeźwo myśleć...

 • Mały

  Jeśli o mnie chodzi to widzę dużo ważniejszych i dużo pilniejszych inwestycji ja stadion. Pomijam fakt, że jeśli mnie pamięć nie myli to miasto ma 33% akcji? Dlaczego ma finansować w sumie prywatny klub? Miasto przez ostanie lata zaczyna bardziej przypominać cmentarz i to średnio zadbany. Tak naprawdę od lat nic się nie dzieje dobrego. Budowa stadionu, który pewnie na meczu otwarcia rozwala kibole to dla mnie najmniej ważny temat dla miasta.

 • MJ.

  Jak dla mnie to jest wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia i zainwestiwania w Chorzowie niz stadion. Proponuje dofinansować Chorzowski PGM, żeby mieli kase na remonty budynków którymi zarządzają i na remonty parkingów dla mieszkańców. A jak kibole chcą to niech sie zrzucą na stadion nic im na drodze do celu nie będzie stawał.

 • Zielony ład

  Pieniędzy nie ma i nie bedzie

 • Ślonzok

  Gdyby PiS wygrał wybory to Ruch by dostał kasę,a że wygrała wybory partia która na nic nie ma pieniędzy, nigdy nie miała i nigdy nie będzie mieć , to sobie zadajcie pytanie czy stadion w Chorzowie powstanie? W Zabrzu mieli prezydentowa z ramienia PiS pod przykrywką nazwy" skuteczni dla Zabrza". Stadion już mają prawie gotowy, budowany na raty ,może za duży, ale mają. PiS pokazał że da się ...

 • Cynik

  Gdyby PiS wygrało, też nie mieli byśmy stadionu - w ministerstwie nie było na to pieniędzy a partia rządziła jeszcze 2 miesiące, w czasie których mogła spełnić swoją obietnicę. To były tylko obiecanki-cacanki. Tylko, że nie trafiło na głupich

 • Jojejo

  Taaaaa.Pisior ma cię gdzieś.moze sta do ion by powstał ale za koszt 4 takich

 • Chorzowianka

  Ty normalnie jesteś oszołom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GOROL z warszaFki.

 • Grześ

  Co ty bredzisz, Mańka Szulik zadłużyła Zabrze na 20 lat żeby zbudować stadion, przez co zrezygnowano z kilku inwestycji już gotowych do realizacji

 • Igła 1920

  I zadłużone miasto na miliony tego kolego już nie napiszesz.Pis tak wspaniałe zarządzał Zabrzem. Profesjonalne kluby piłkarskie muszą same na siebie zarabiać jak na zachodzie inaczej nasza kopana piłką nadal będzie w zadupiu europy

 • Hans

  Kluby tak , a jaki klub ze swoich pieniędzy wybudował stadion w Polsce ???

 • Lord

  W Zabrzu 80% kosztów poniosły kopalnie, rząd nie miał nic do tego. Nie siej fermentu bo trolujesz.A taki z ciebie ślązak jak z koziej pupy reisentascha.

 • Jacek Greń

  Nie pij więcej bo ci szkodzi

 • SzX

  Durniu Pisowski czytaj ze zrozumieniem. Morawiecki nie miał zamiaru spełnić obietnicy po wyborach vo nie zostawił nawet śladu w dokumentach że chce coś takiego zrealizować. No i przecież rządził po przegranych wyborach bo się nie mógł oderwać od koryta z kolegami a wasz Prezydencio PodPiSywacz przedłużał agonie Kaczolandu. Zresztą ty i tak nic nie pojmiesz kretynie bo za żymłe od Anżeja i tak zagłosujesz na nich bo jesteś wstanie sprzedać swój kraj Ruskim i dalej pozwalać okradać siebie i Kościołowi i PiSiorom

 • Xxx

  A Ty święcie wierzysz Budce

 • Patriota

  Tak mają tylko że stadion jest zadłużony na 110 milionów a same miasto na prawie 300

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również