Wiadomości z Chorzowa

Produkował narkotyki na dużą skalę. 29-latek usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2020-05-26 06:45, aktualizacja: 2020-05-26 07:00

Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i kryminalni z Chorzowa zlikwidowali nielegalne przydomowe plantacje konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 19 sadzonek rośliny i prawie 4 kg suszu marihuany. Zatrzymany 29-latek usłyszał zarzuty uprawiania, przetwarzania i posiadania narkotyków, za które został już tymczasowo aresztowany.

ZOBACZ NAGRANIE


Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpadli na trop mieszkańca Chorzowa, który w wynajmowanych mieszkaniach miał zajmować się produkcją marihuany na dużą skalę.

Gdy kryminalni potwierdzili ustalenia, przystąpili do zatrzymania

Policjanci z komendy wojewódzkiej wraz z kryminalnymi z Chorzowa wkroczyli do dwóch mieszkań na terenie miasta. W środku, w specjalnie zaadaptowanych do tego celu pomieszczeniach, odkryli plantacje konopi oraz „linię produkcyjną” marihuany. Na plantacji podłączony był kompletny osprzęt oświetleniowy i wentylacyjny. Policjanci zabezpieczyli 19 krzewów konopi w różnym stadium rozwoju i 4kg już wytworzonego suszu roślinnego. Wykonane testy wykazały, że to marihuana.

29-letni mężczyzna - właściciel nielegalnej uprawy, został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości konopi oraz przetwarzania i posiadania dużej ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Produkował narkotyki na dużą skalę. 29-latek usłyszał zarzuty

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Rumik

    O czym ma świadczyć zdjęcie tych pieniędzy i zabawki?? Każdy ma pieniądze a zabawkę można kupić w markecie za 599 zł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.