Wiadomości z Chorzowa

Projekt Gminne Programy Aktywizacji Społeczno-zawodowej na rzecz Budownictwa Socjalnego

  • Dodano: 2011-12-12 11:45

8 grudnia w Sali posiedzeń Rady Miasta Chorzów w Urzędzie Miasta Chorzów odbyła się konferencja podsumowująca projekt konkursowy "Gminne Programy Aktywizacji Społeczno-zawodowej na rzecz Budownictwa Socjalnego" organizowany w ramach programu "Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznego".


Projekt realizowany był przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie. Podstawowymi jego założeniami było zaktywizowanie określonej grupy mieszkańców, będących osobami długotrwale bezrobotnymi i korzystającymi ze świadczeń pomocy społecznej, poprzez realizację kontraktów socjalnych oraz uczestnictwo w zajęciach Klubu Integracji Społecznej, usamodzielnienie ekonomiczne beneficjentów projektu, poprzez dążenie do stworzenia przez nich własnych miejsc pracy lub podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy oraz poprawa i zwiększenie gminnego zasobu mieszkaniowego ( mieszkania komunalne, lokale socjalne, mieszkania kontraktowe i chronione).


Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie realizował projekt w okresie od 30.08.2010 r. do 30.11.2011r., który podzielony był na 2 etapy:
- Etap I przygotowawczy- realizowany do 31.12.2010r.:
a) wybór uczestników projektu,
b) przeprowadzenie cyklu edukacyjno- szkoleniowego,
c) zakup materiałów, narzędzi i sprzętu technicznego,
d) wybór i przygotowanie obiektów budownictwa socjalnego.
- Etap II wykonawczy realizowany w 2011r. – remonty mieszkań.


W projekcie udział wzięło łącznie 25 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, z czego 6 osób znalazło zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Dokonano w ramach projektu generalnych remontów w 8 mieszkaniach ( planowano 5) oraz dokonano modernizacji 6 mieszkań z zasobów gminy.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również