Wiadomości z Chorzowa

Propozycja radnych PiS w sprawie Parku Śląskiego zdjęta z obrad Rady Miasta Chorzów

  • Dodano: 2019-08-30 06:00, aktualizacja: 2019-08-29 22:24

Propozycja radnych PiS dotycząca uznania Parku Śląskiego za zespół przyrodniczo-krajobrazowy została zdjęta z obrad Rady Miasta Chorzów. Zdaniem większości radnych takie rozwiązanie zaszkodziłoby parkowi.

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy zablokowałby imprezy i inwestycje w Parku Śląskim

Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa, podkreślał, że utworzenie w Parku Śląskim zespołu przyrodniczo-krajobrazowego spowodowałoby, że nie będzie w nim można organizować żadnych imprez masowych. Dodał, że trzeba by także zamknąć bary i restauracje, a planowane inwestycje nie mogłyby zostać zrealizowane. (O pomyśle radnych PiS pisaliśmy TUTAJ).

Przewodniczący Rady Miasta zaproponował by radni Prawa i Sprawiedliwości zdjęli projekt uchwały z porządku obrad. Dodał, że rada powinna się tą sprawą zająć już po wyborach parlamentarnych. Radni PiS zgodzili się na tę propozycję. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • chorzowianin

    Widziałem i słyszałem. Pan Marcin Michalik zmiażdzył wnioskodawców tego idiotycznego pomysłu likwidacji Parku Ślaskiego w obecnej formie i kształcie. Dlaczego radni PISu chcą zniszczyć park? Czy konsultowali to z władzami województwa? tego nie wiem, być może, a może to jedynie brak elementarnej wiedzy radnych PISu na temat parku przyrodniczo-krajobrazowego - wstyd. Brawo Panie Michalik. Brawo. Sami wycofali projekt deklaracji, hehe, pani radna Stępień pewnie dalej analizuje co poszło nie tak. Analizuje mocne słowo ... :)

  • Lidka

    Od dawna wiadomo że ta partia czego się dotknie to spieprzy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.