Wiadomości z Chorzowa

Przed nami III edycja "Biegu Bohaterów". Uczestnicy pobiegną z Katowic do Chorzowa!

  • Dodano: 2023-04-27 14:15

Z okazji Dnia Flagi w naszym województwie odbędzie się kolejna edycja "Biegu Bohaterów". Uczestnicy pokonają dystans o długości 4,2 km z Katowic do Chorzowa. 

2 maja odbędzie się kolejna edycja "Biegu Bohaterów"

We wtorek 2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi... na sportowo. Fundacja Silesia Pro Active we współpracy z Województwem Śląskim i Miastem Katowice organizuje kolejną edycję „Biegu Bohaterów”. Uczestnicy pokonają symboliczny dystans 4,2 km, czyli jedną dziesiątą maratonu. Bieg rozpocznie się o godz. 17:30 przy Pomniku Powstań Śląskich w centrum Katowic, a zakończy w Parku Śląskim w Chorzowie - przy bramie głównej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Uczestnicy pobiegną w dedykowanych biało-czerwonych koszulkach, a na mecie na każdego będzie czekać pamiątkowy medal.

"Bieg Bohaterów" to wydarzenie dla całej rodziny - w poprzednich edycjach na trasie zobaczyć było można doświadczonych biegaczy, początkujących oraz rodziny z dziećmi. Podczas tegorocznej, trzeciej edycji biegu, organizatorzy spodziewają się ok. 2 tys. uczestników.

Dodatkowa pula pakietów startowych

Zapisy na udział w biegu trwały do 23 kwietnia, jednak ze względu na duże zainteresowanie, przygotowano dodatkową pulę pakietów startowych, które będzie można nabyć w biurze zawodów w Muzeum Śląskim w dniach: 

  • 28 kwietnia 2023 r. w godz. 16.00-19.00,
  • 1 maja 2023 r. w godz. 16.00-19.00,
  • 2 maja 2023 r. w godz. 11.00-16.00.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Zobaczcie poniższą relację z zeszłorocznej edycji "Biegu Bohaterów"!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również