Wiadomości z Chorzowa

Przed nami VIII edycja Biegu Dwóch Szybów. Ostatni dzień zapisów!

  • Dodano: 2022-11-02 07:00, aktualizacja: 2022-11-02 07:10

Już niedługo zawodnicy zmierzą się podczas 15-kilometrowej trasy 8. edycji Biegu Dwóch Szybów. Zapisy trwają do 2 listopada. Tegoroczna trasa 15-kilometrowego biegu prowadzić będzie do Bytomia - na teren dawnej KWK Szombierki. 

Kolejną edycja Biegu Dwóch Szybów

W niedzielę 6 listopada odbędzie się VIII edycja Biegu Dwóch Szybów. Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00 tradycyjnie pod chorzowskim Szybem "Prezydent". 

- Zrodzona w 2014 roku inicjatywa organizacji biegu pomiędzy szybami kopalnianymi spodobała się wielu biegaczom, nie tylko ze Śląska. Zasób wież szybowych w zasięgu chorzowskiego „Prezydenta” jest co prawda ograniczony, ale udało nam się opracować kolejną trasę międzyszybowych zawodów. Dlatego z przyjemnością zapraszamy was na ósmą już edycję naszej flagowej imprezy – przekazuje Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych "W Ruchu", organizator biegu.

8. Bieg Dwóch Szybów - trasa

Około 15-kilometrowa trasa tegorocznego Biegu Dwóch Szybów jak zwykle prowadzić będzie w części po nawierzchni asfaltowej, a w części przełajowej. Uczestnicy wyruszą spod Szybu "Prezydent", a następnie przebiegną ulicami Chorzowa Starego, ścieżki na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Żabie Doły", ścieżki w śladzie dawnej kolei wąskotorowej, ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Łagiewnickiej i terenem Doliny Bytomki.

Pokonanie jej nie będzie łatwe, ale wiemy, że poradzicie sobie z tymi wyzwaniami - które przecież międzyszybowi Biegacze lubią najbardziej! - zapewniają organizatorzy biegu.

Uczestnicy biegu, którzy ukończą go w regulaminowym czasie wynoszącym do 130 minut, dostaną gwarantowany pamiątkowy medal.

Biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów w godzinach od 8:30 do 10:30.

Trasa biegu może jeszcze ulec niewielkim zmianom w toku uzgodnień z Komendą Miejską Policji w Chorzowie i Bytomiu oraz Urzędami obu miast.

Zapisy na bieg nadal trwają! 

Osoby chętne mogą zapisać się do 2 listopada br. lub do wyczerpania liczby pakietów startowych. Opłata startowa wynosi 55 zł do 15 października, po tym terminie będzie to 60 zł. Limit zawodników wynosi 300 osób.

Zapisać się na bieg można poprzez formularz, który znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również