Wiadomości z Chorzowa

Przez 5 dni nie dojedziemy tramwajem z Chorzowa do Bytomia

  • Dodano: 2021-01-21 12:00

Komunikacyjny Zastój. Tramwaje Śląskie zawieszają na pięć dni kursy między Bytomiem i Chorzowem. Powodem są prace modernizacyjne prowadzone na torowisku tramwajowym w rejonie przystanku Bytom Łagiewniki zajezdnia. Kursowanie tramwajów zostanie zawieszone od 23 do 27 stycznia. Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.


Prace modernizacyjne będą prowadzone w rejonie dawnej zajezdni w Bytomiu Łagiewnikach. Miejsce to służy dziś do awaryjnego zawracania tramwajów w sytuacji, gdy na głównej trasie nie ma możliwości przejazdu. 

Od dłuższego czasu trójkąt ten wykorzystujemy dla linii nr 11, która ze względu na modernizację torowiska na ul. 3 Maja w Chorzowie nie może kursować na swojej regularnej trasie. Korzystaliśmy z tego miejsca również wówczas, gdy modernizowaliśmy torowisko w ul. Katowickiej oraz przy osiedlu Arki Bożka w Bytomiu. Intensywna eksploatacja spowodowała konieczność wymiany, mocno już zużytych rozjazdów, stąd te prace – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. 

Na czym będą polegały prace? Przede wszystkim usunięte zostaną tymczasowe rozjazdy. W planach jest też zabudowanie nowych odcinków torów oraz prace sieciowe.

Zmiany w kursowaniu tramwajów zostaną wprowadzone w sobotę, 23 stycznia, i potrwają do nocy ze środy na czwartek 27/28.01.2021 r.

Co się zmieni?

  • tramwaje linii nr 6 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Metalowców (wybrane kursy będą skrócone do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia),
  • tramwaje linii nr 11 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice pl. Miarki – Chorzów Metalowców (wybrane kursy będą skrócone do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia),
  • tramwaje linii nr 19 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice pl. Wolności – Chorzów Metalowców,
  • tramwaje linii nr 49 będą kursować wg specjalnych rozkładów jazdy,
  • uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 56 obsługując relację: Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Szkoła Medyczna,
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-6, kursując w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Rynek.
Przez 5 dni nie dojedziemy z Chorzowa do Bytomia tramwajem

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.