Wiadomości z Chorzowa

Pseudokibic zatrzymany za pobicie i burdy stadionowe

  • Dodano: 2022-10-05 11:15

Kryminalni z Chorzowa namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który we wrześniu bieżącego roku napadł i dotkliwie pobił innego mieszkańca naszego miasta. Jak się dodatkowo okazało, zatrzymany brał również udział w burdach podczas derbowego meczu na stadionie chorzowskiego Ruchu. O jego losie zadecyduje teraz sąd rejonowy.

Kolejny pseudokibic w rękach policji

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu ustalili i namierzyli sprawcę dotkliwego pobicia mężczyzny, do którego doszło we wrześniu bieżącego roku na ulicy Wolności. Z ustaleń wynikało, że sprawca bez żadnego powodu, na głównej ulicy miasta zaatakował i dotkliwie pobił nieznanego mu mężczyznę, który z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Bezpośrednio po zgłoszeniu, śledczy z chorzowskiej komendy rozpoczęli szeroko zakrojone czynności operacyjno-rozpoznawcze w tej sprawie.

Już po kilku dniach, stróże prawa wytypowali i zatrzymali potencjalnego sprawcę tego przestępstwa. Dalsza współpraca z policjantami ze specjalnej grupy do walki z przestępczością stadionową pozwoliła na wytypowanie tego samego mężczyzny do udziału w burdach stadionowych, zaistniałych podczas meczu derbowego pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem pseudokibiców chorzowskiej drużyny. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw, został objęty policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Warto przypomnieć, że jest to już kolejny zidentyfikowany i zatrzymany przez Policję pseudokibic, który brał udział w zajściach podczas derbowego meczu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ino Ruch

    Ino Ruch, ciekawe kiedy w końcu szanowny zarząd klubu zacznie zwalczać hołotę kibicowską. Zaś wstyd dla miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również