Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Radni z Chorzowa zagłosowali przeciwko budowie mieszkań na terenach MTK!

 • Dodano: 2018-12-20 12:45

Radni z Chorzowa zagłosowali przeciwko budowie mieszkań na terenach MTK. 20 grudnia odbyła się sesja, na której została podjęta ostateczna decyzja w sprawie wniosku Green Park Silesia.

18 radnych zagłosowało "przeciw", 5 osób było "za" i jeden radny wstrzymał się od głosu.

 • Za wnioskiem dot. budowy mieszkań głosowali: Halina Hiltawska, Krzysztof Kopel, Tomasz Krawczyk, Seweryn Mosz, Marian Salwiczek.
 • Przeciwko głosowali: Wojciech Ahnert, Bernadeta Biskup, Bartłomiej Czaja, Marek Dudek, Bożena Karpińska, Waldemar Kołodziej, Grzegorz Krzak, Krzysztof Łazikiewicz, Sebastian Matyjaszczyk, Lech Motyka, Jacek Nowak, Szymon Piecha, Tomasz Piecuch, Jan Skórka, Agnieszka Stępień, Barbara Tabin, Marcin Weindich, Aleksandra Zimnik.
 • Od głosu wstrzymał się Marek Otte.

Wniosek trafił na sesję w związku ze specustawą mieszkaniową. Tzw. ustawa deweloperska umożliwia bowiem właścicielom gruntu złożenie wniosku niezgodnego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze wspomnianymi zasadami rada miasta ma obowiązek przeprowadzić głosowanie nad tego typu wnioskiem. To więc radni ostatecznie decydują, czy na terenie np. usługowym zezwolą na budowę mieszkań.

Z tej furtki spróbował skorzystać właściciel działki na MTK. Jego wniosek dotyczył budowy mieszkań na terenie przewidzianym pod usługi. Tego typu inwestycji zabraniał miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, niestety na ominięcie dokumentu pozwala specustawa.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Marcin M.

  Starych Radnych rozumiem bo układy długoletniej pracy społecznej, dla miasta i mieszkańców zobowiązują, dot. Salwiczka, Hiltawskiej, ale wciąganie młodego Kopla to wstyd. Może ojciec doradził ? Nie znam Chorzowianina który chciałby osiedle w Parku za wyjątkiem Krawczyka, Mosza i wcześniej wspomnianych.

 • rs.

  Ciekawe jak by zagłosowali za "pomnikiem-budynkiem" postawionym na b. placu kościelnym naprzeciw kościoła św. Jadwigi.Jest to "pomnik" starej i nowej władzy dwóch prezydentów, panów "K-K". Pozdrawiam rs.

 • Wanda Sułkowska

  Ci co głosowali "za" nie rozumieją czym jest Park Śląski. Jedyny, wyjątkowy, przyrodniczo i społecznie to miejsce jest niepowtarzalne i przyjazne. Zabudowy mieszkalnej mamy dość, ponad potrzeby. Wszędzie pustostany, wszędzie potrzeba remontowego wysiłku. Potrzebne są mieszkania dla nisko i średnio sytuowanych osób z co, kuchnią i windą. Nie apartamenty!

 • Chorzowianka

  Bardzo dobrze. Przynajmniej raz jest zgoda /władzy / z mieszkańcami.

 • Leon

  Ci co glosowali za powinni dostac przyslowiowego liscia. Normalnie hanba

 • LENI 234

  Brawo Radni miasta Chorzowa za Wasza skuteczna reakcje.WESOLYCH SWIAT I SZCZESLIWEGO NOGO ROKU zycze Wam z Calego serca.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.