Wiadomości z Chorzowa

Rafał Talarczyk z Teatru Rozrywki w „The Voice of Poland”. Muzyk wystąpi w etapie bitew

  • Dodano: 2022-09-21 13:45

Chorzowski Teatr Rozrywki ma swojego przedstawiciela w nowej edycji popularnego talent show TVP2. Rafał Talarczyk dostał się do programu i zaśpiewa w bitwach. Podczas castingu oczarował nową trenerkę, Lanberry.

Ten, kto włączył w minioną sobotę „The Voice of Poland” i jest stałym bywalcem Teatru Rozrywki w Chorzowie mógł mieć chwilę zawahania podczas emisji odcinka z castingu w ciemno, rozpoznając jednego z uczestników. Podczas przesłuchań wokalistów z województwa śląskiego na scenie pojawił się bowiem należący do zespołu wokalnego Teatru Rozrywki Rafał Talarczyk. Wokalista zaprezentował utwór „Don't Break the Heart” Toma Grennana, pochodzącego z wydanego w ubiegłym roku albumu „Evering Road”.

Rafał w zakulisowym wywiadzie przyznał, że artystą został „trochę z przypadku”.

Z przypadku dostałem się do szkoły muzycznej, z przypadku dostałem się na Akademię Muzyczną, trochę z przypadku trafiłem do teatru i trochę z przypadku tutaj [...] W gimnazjum i liceum mocno zainteresowałem się muzyką rockową, metalową i nawet grałem w paru kapelach [...] Później dostałem się do Akademii Muzycznej na śpiew klasyczny, co było dla mnie kompletną nowością i pierwszy rok nie był łatwy. Podczas zajęć mieliśmy warsztaty musicalowe prowadzone przez jedną z aktorek Teatru Rozrywki. Zostałem zachęcony do przyjścia na casting i udało się – opowiadał o swojej dotychczasowej artystycznej drodze.

Rafał Talarczyk z Teatru Rozrywki w „The Voice of Poland”

Przyznał, że uwielbia występować na scenie, gdyż daje mu to możliwość ekspresji, uzewnętrznienia się, pokazania własnych emocji i przekazania widzom, co niesie w świat. Sam udział w „The Voice” ma być dla niego kolejna przygodą w muzycznej karierze. Podczas występu Rafała czerwony przycisk nacisnęła tylko Lanberry, ale reszta trenerów podczas dyskusji postanowiła w sympatyczny sposób udzielić kilku technicznych rad Rafałowi, który miał problemy z nieczystościami w dolnych partiach wokalnych.

Gdy pierwszy raz usłyszałam jego głos to pomyślałam: ok, jest tak szkolnie. Gdy wszedł w góry i można było wychwycić ten zadzior w jego głosie to sprawiło, że się odwróciłam – dodała Lanberry.

W drużynie nowej trenerki 13. edycji show Rafał będzie kontynuował swoją przygodę z „The Voice of Poland”.

Rafał Talarczyk jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu w klasie śpiewu dr Renaty Jonakowskiej-Olszowskiej, a także absolwentem studiów I stopnia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu dr hab. Tadeusza Leśniczaka. Otrzymał wyróżnienie na XIV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, wygrał również XIX Sądecką Wiosnę Artystyczną. W ekipie wokalnej Teatru Rozrywki pracuje od września 2018 roku.

Możemy go zobaczyć w takich spektaklach jak „Młody Frankenstein” M. Brooksa i T. Meehana, w musicalu „Cabaret” J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba, w „Zakonnicy w przebraniu” A. Menkena, w musicalu „Pinokio” P. Ronchettiego i S. Marconiego, a także w „Kotach” A. L. Webbera.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również