Wiadomości z Chorzowa

Rajd Śląska zakończyła tragedia w Chybiu. Zginęła pilotka rajdowa!

  • Dodano: 2021-09-11 17:00

Organizatorzy Rajdu Śląska ogłosili zakończenie rywalizacji. Na trasie w Chybiu (pow. cieszyński) doszło do tragedii. W wypadku zginęła pilotka rajdowa Agnieszka Pyra.

11 września chwilę przed godziną 11.00 na odcinku Rajdu Śląska w Chybiu (pow. cieszyński) na ulicy Leśnej miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem jednej z załóg. Śmierć poniosła pilotka rajdowa Agnieszka Pyra, prywatnie żona kierowcy. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Organizatorzy Rajdu Śląska z szacunku dla zmarłej zdecydowali się zakończyć rywalizację.

Do wypadku doszło na dość prostym odcinku drogi o długości 150-200 metrów, który kończy się zakrętem lewo o kącie 90 stopni. Właśnie w tym miejscu kierowca hondy civic type-R oznaczonej numerem 40 uderzył w ogrodzenie jednej z posesji po lewej stronie, kilkanaście metrów przed zakrętem. Niestety, pojazd trafił w kutą bramę, która wbiła się w karoserię samochodu. Pilotka siedząca po stronie pasażera zginęła na miejscu.

Kolejna jadąca trasą załoga natychmiast przystąpiła do procedury wypadkowej, a na miejscu wypadku po chwili zjawiły się dwa zespoły ratunkowe. Będącego w szoku kierowcę rajdowego zdecydowano się przewieźć do szpitala na badania.

Rajd Śląska zakończony przez tragiczny wypadek. Nie żyje pilotka rajdowa

Z szacunku dla zmarłego i jej rodziny organizatorzy Rajdu Śląska zdecydowali się natychmiast zakończyć imprezę i rywalizację. Środowisko rajdowe jest poruszone sytuacją.

Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy - poinformowali organizatorzy Rajdu Śląska.    

Wszystkie załogi, kibice i osoby zaangażowane w organizację wydarzenia zgromadzili się pod godzinie 15.00 pod Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć tragicznie zmarłej pilotki minutą ciszy.

Komentarze (3)    dodaj »

  • uwięzieni

    Organizując zawody organizator nie wie że trzeba zabezpieczyć trasę rajdu na parkingu przy stadionie zero informacji by nie parkowac samochodów bramki zostały zamknięte o godz.16 o czym poinformowała ochrona.Nie mogliśmy wyjechac i musieliśmy czekać do końca zawodów.Po skończeniu zawodów wszyscy do domu a my biegaliśmy i prosiliśmy sie o otwarcie bramek ,troche to trwało.

  • sznita s tustym

    zakazac takie wyscigi!

  • Tak jest

    Ryzyko wpisane w te zabawe. Dobrze że nikt postronny nie zginął.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również