Wiadomości z Chorzowa

Rajdowiec samochodowy opowiada o bezpiecznej jeździe

  • Dodano: 2020-09-30 11:00

Prezentujemy kolejne materiały filmowe z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Tym razem niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Mikołaj „Miko” Marczyk - najmłodszy w historii Mistrz Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

"Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka” – to kampania promująca bezpieczeństwo na drogach, w której osobowości ze świata sportu, muzyki, kabaretu i mediów, komentują filmy ukazujące niebezpieczne sytuacje drogowe.

Tym razem niebezpieczne zachowanie na drodze komentuje Mikołaj „Miko” Marczyk – kierowca rajdowy zespołu Skoda Polska Motorsport, który jest najmłodszym w historii Mistrzem Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. "Kierowca Citroena C3 był tak skupiony na linii przejazdu autobusu, który skręcał przed nim, że zapomniał, że bierze udział w normalnym ruchu drogowym, aż wymusił pierwszeństwo. Pamiętajcie: ulica to nie tor wyścigowy i zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego".

Kierowco - wyciągnij wnioski!

Policja liczy na dalsze udostępnianie z nadzieją, że komentarz znanego rajdowca, dotyczący nagannego zachowania kierowcy, utkwi w pamięci odbiorcy na tyle, że w przyszłości on sam powstrzyma się od manewrów, które pomimo pozornego przekonania, że przyspieszą nieco dotarcie do celu, w rzeczywistości powodują bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

ZOBACZ MATERIAŁ

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.