Wiadomości z Chorzowa

Remont torowiska między Chorzowem a Świętochłowicami? Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg

  • Dodano: 2021-12-01 13:15

Tramwaje Śląskie S.A. zamierzają przeprowadzić modernizację torowiska na ulicy Katowickiej w Świętochłowicach. Chodzi o część graniczącą z Chorzowem do Mijanki w Świętochłowicach.

W ostatnim czasie w Chorzowie przeprowadzane są naprawdę spore inwestycje związane z odnowieniem torowisk tramwajowych. Niedawno oddano do użytku zmodernizowany odcinek na ul. Bytomskiej, kończą się prace na Chorzowskiej, a rozpoczęły dawno oczekiwane prace na ulicy Łagiewnickiej. Wkrótce tę trójcę wzbogaci kolejna inwestycja. Jaka?

19 listopada Tramwaje Śląskie rozpisały przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej – od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej. Zadanie to będzie realizowane w ramach projektu pn.: „Zintegrowany Projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko - Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.

Jak informuje spółka, przebudowa ma zostać zrealizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie niezbędnej dokumentacji technicznej (zgodnie z obowiązującymi przepisami) w formie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem stosownych pozwoleń administracyjnych, a później wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji technicznej – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich S.A.

Będzie przebudowa torowiska na granicy Chorzowa i Świętochłowic

Ostateczny termin składania ofert w przetargu mija 22 grudnia. Jeśli konkurs uda się rozstrzygnąć za pierwszym razem to wykonawcę inwestycji poznamy zapewne po Nowym Roku. Po podpisaniu umowy zwycięzca przetargu będzie miał łącznie 14 miesięcy na wcielenie inwestycji w życie, z czego dziewięć to czas na roboty budowlane.

Mowa tu o modernizacji liczącego niewiele ponad 600 metrów (ok. 1200 mtp) fragmentu linii tramwajowej o dwóch torach, który łączy torowisko przy ul. Armii Krajowej i Wolności po stronie Chorzowa ze świętochłowicką Mijanką. Tu ma powstać Centrum Przesiadkowe Mijanka.

W ciągu kolejnych miesięcy trzeba będzie zatem spodziewać się sporych utrudnień dla kierowców w tej okolicy, gdyż remontowany fragment torowiska jest wbudowany w jezdnię drogi charakteryzującej się sporym natężenia ruchu kołowego.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Xyz

    Masakrae. Jeszcze niczego nie skończyli a następne chcą rozkopać . Na Batory to przez Katowice będziemy jeździć niedługo

  • Andi

    W Chorzowie nie ma ulicy Chorzowskiej itp . Ktoś nie wie o czym pisze i artykuł jest bez sensu . Proszę to przeczytać i poprawić bo nie wiadomo o co chodzi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również