Wiadomości z Chorzowa

Rodzinny festyn z okazji otwarcia PSZOK-a na Batorym

  • Dodano: 2022-08-31 07:30, aktualizacja: 2022-08-31 07:35

Od 3 września mieszkańcy będą mogli korzystać z dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Poza pierwszym, działającym w Chorzowie Starym, do dyspozycji mieszkańców będzie także SORCIK przy ul. Kaliny 1, w dzielnicy Batory. Z okazji jego otwarcia zorganizowany zostanie rodzinny festyn. Atrakcji nie zabraknie!

Festyn rodzinny w Batorym - Program 

Warsztaty tworzenia instrumentów ze śmieci, zawody w segregowaniu odpadów na czas, oraz pokaz kulinarny Remigiusza Rączki... to wszystko będzie czekać na mieszkańców festynu organizowanego z okazji otwarcia PSZOK-a w Chorzowie Batorym.

Dla najmłodszych postawiony zostanie dmuchaniec, a na ścieżce edukacyjnej, poprzez zabawę, będzie można przyswoić wiele przydatnych informacji na temat segregacji śmieci. Impreza odbędzie się 2 września przy ul. Kaliny 1. Start o godz. 14:00!

SORCIK będzie drugim, działającym w naszym mieście punktem PSZOK

Dzięki niemu mieszkańcy tej części Chorzowa, łatwiej pozbędą się domowych śmieci. Obiekt powstał na terenie dawnych zakładów chemicznych. By oczyścić znajdującą się tu glebę, postawiono kilka rzędów topoli hybrydowych, których zadaniem jest wyciąganie i neutralizacja zanieczyszczeń ukrytych w ziemi.

W dwóch chorzowskich punktach można zostawić przeterminowane leki, zużyte baterie i akumulatory, stary sprzęt elektryczny, meble czy opony. Pełna lista odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstwa domowego, które są przyjmowane w PSZOK-ach, znajduje się na stronie www.odpady.chorzow.eu/pszok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również