Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów spłacił długi licencyjne

  • Dodano: 2019-10-01 14:45

Ruch Chorzów spłacił 640 tys. zł długów licencyjnych. Zgodnie z decyzją Komisji ds. Licencji Śląskiego Związku Piłki Nożnej miał na to czas do końca września – inaczej klub mógłby stracić licencję na grę w III lidze.

Większość z pieniędzy, które poszły na spłatę długi licencyjnego pochodziła z kasy miasta i zostały wypracowane przez Niebieskich w ramach promocji Chorzowa poprzez sport – to 450 tys. zł. Pozostałą kwotę wyłożył prywatny sponsor.

Czy Ruch Chorzów odzyska odebrane punkty?

- Przypomnijmy, że w sierpniu Komisja ds. Licencji III ligi grupy 3 wyznaczyła Niebieskim termin spłaty zaległości licencyjnych na dzień 30 września 2019 r., nałożyła na Ruch sankcję dwóch ujemnych punktów w trwających rozgrywkach ligowych oraz karę finansową w wysokości 3000 zł – czytamy w komunikacie Ruchu Chorzów.

Czy, po spłacie zaległości licencyjnych, klub z Cichej odzyska zabrane dwa punkty? W przeszłości już się tak zdarzało, ale decyzja w tej sprawie należy do Komisji Licencyjnej Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 

Ruch Chorzów nadal ma zaległości w wynagrodzeniach dla trenerów, piłkarzy i pracowników klubu. Te długi mają być uregulowane w październiku.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Joo

    Jeszcze kasa pożyczona od miasta .... poproszę

  • fan

    kompletne dno.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.