Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów ukarany za kontrowersyjny transparent. Kibice nie pojadą na mecze wyjazdowe

  • Dodano: 2023-01-18 13:30

Kibice Ruchu Chorzów zostali ukarani za rasistowski transparent. Decyzją Komisji Dyscyplinarnej PZPN, przez najbliższe pół roku nie będą mogli jeździć na mecze wyjazdowe.

Kara dla kibiców Ruchu Chorzów

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała kibiców Ruchu Chorzów za kontrowersyjny transparent wywieszony podczas wyjazdowego meczu Ruchu ze Skrą Częstochowa. Spotkanie zostało rozegrane 12 listopada 2022 w Bełchatowie. Na transparencie umieszczono napis "Niebieska krew, biała rasa, kibicowska ekstraklasa". Choć jak twierdzili kibice, miało to być nawiązanie do klubowych barw, Komisja Dyscyplinarna PZPN najwyraźniej była odmiennego zdania.

Kibice Ruchu Chorzów otrzymali zakaz wyjazdów zorganizowanej grupy kibiców przez najbliższe 6 miesięcy. Oznacza to zakaz wyjazdów przez całą rundę wiosenną.

– Jest taka decyzja o półrocznym zakazie wyjazdów zorganizowanych grup kibiców. My się od tej decyzji odwołaliśmy i czekamy na rozpatrzenie tego odwołania – powiedział Tomasz Ferens, rzecznik prasowy Ruchu Chorzów.

Na ten moment nie wiadomo kiedy komisja odwoławcza rozpatrzy odwołanie.

Zamknięty stadion

Oprócz nałożonej kary Ruch Chorzów ma też problem ze stadionem przy ul. Cichej. W poniedziałek 16 stycznia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął obiekt wraz ze Strefą Kibiców. Powodem był zły stan techniczny jednej z wież oświetleniowych. Wieża ma zostać zdemontowana w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Onkel Franz

    moauo być "ślonsko nacyjo"

  • złodzieje z pzpn

    Jakby [...]ka taki transparent miała to by było jak najbardziej ok bo przecież mają biały w swoich barwach i przechlane komuchy z pzpn nie widziały by nic zdrożnego w tym.

  • De B

    Ma to mózg?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również