Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ruszyła poświąteczna zbiórka choinek

  • Dodano: 2018-01-31 07:00, aktualizacja: 2018-01-31 07:18

Co zrobić z żywą choinką po świętach? Na pewno nie należy zostawiać jej pod bramą chorzowskiego zoo. Śląski Ogród Zoologiczny padł ofiarą internetowego żartu.

Pracownicy zoo stanowczo dementują plotki o tym, że po świętach zbierają choinki, które miałyby posłużyć jako pasza dla zwierząt. Przypominamy, że jedyną zbiórką jaką organizuje zoo, jest jesienna zbiórka żołędzi wśród przedszkolaków.

Zbiórka drzewek tradycyjnie rozpocznie się w Chorzowie z końcem stycznia. Między 29.01 a 9.02 w kolejne dni tygodnia choinki będą odbierane według harmonogramu z miejsc przeznaczonych na odpady. Później stare drzewka trafią na kompostownik przy ul. Chorzowskiej. Pełną rozpiskę wywozu oraz spis ulic można znaleźć poniżej oraz w specjalnym kalendarzu, który lada dzień trafi do wszystkich skrzynek pocztowych w mieście. Na każdej stronie obok dat umieszczono kolorowe symbole wskazujące rejon odbioru odpadów oraz ich rodzaj. Na kartach z miesiącami umieszczono także zasady prawidłowej segregacji odpadów. Z kalendarza mieszkańcy mogą dowiedzieć się także w jakich godzinach działa Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych SORCIK oraz gdzie i kiedy uruchomiony zostanie jego mobilny odpowiednik.

Poniżej znajuje się Harmonogram wywozu choinek.

Ruszyła poświąteczna zbiórka choinek

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • rejestracjaSH

    Słusznie, na ul. K. Miarki brak kalendarzy, informacje dot. zbiórki brak. Niestety typowe dla Chorzowa...

  • Krais

    Gratuluję nieczytelności harmonogramu, jakiś Sherlock to dodawał. Żal bierze, jak podchodzi się do mieszkańców Chorzowa. Kalendarzy również nie rozdystrybuowano, komedia.

  • Chorzowski

    Ulica w okolicy 3 Maja bez kalendarzy, gratuluję komentującym 'w dół' widać realia kłują w oczy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.