Wiadomości z Chorzowa

Ruszyły prace nad rozbudową Przedszkola nr 7 w Chorzowie

  • Dodano: 2023-03-03 07:00, aktualizacja: 2023-03-03 08:10

Budynek z czterema salami zajęciowymi, toaletami i klatką schodową, a także nowy plac zabaw - to wszystko powstanie w ramach rozbudowy Przedszkola nr 7 w Chorzowie. Warta blisko 8,4 mln zł inwestycja, współfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład, ruszyła w czwartek 2 marca.

Prace mają potrwać dokładnie dwa lata, czyli do końca lutego 2025 r.

Inwestycję zrealizuje firma MAXIMUS.

Placówka znajduje się w dzielnicy, w której odnotowujemy największą liczbę urodzeń, dlatego już od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do tego, by ją rozbudować. Mam nadzieję, że dzięki inwestycji potrzeby mieszkańców tej części miasta, w zakresie wychowania przedszkolnego, zostaną zaspokojone – mówi Andrzej Kotala.

Poza Prezydentem Miasta, w symbolicznym wbiciu łopaty pod rozbudowę obiektu, uczestniczyli  Wiceprezydent Marcin Michalik, Iwona Grześkowiak, Dyrektorka Przedszkola nr 7 oraz kierownik budowy - Dawid Skutela z firmy MAXIMUS.

Bardzo cieszymy się, że Miastu udało się pozyskać tak ogromna sumę. W tej chwili działamy w trzech różnych miejscach. Pięć oddziałów znajduje się w budynku przedszkola, jeden w Szkole Podstawowej nr 17, a dwa w Szkole Podstawowej nr 22. Dzięki tej inwestycji, w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zgromadzić je wszystkie pod jednym adresem – zaznacza Iwona Grześkowiak, Dyrektorka Przedszkola nr 7.

Po zakończeniu prac obiekt przy ul. Łagiewnickiej 16 będą stanowiły dwie bryły: dwukondygnacyjna podpiwniczona część istniejąca, a także nowa, dwukondygnacyjna i niepodpiwniczona, o gabarytach zbliżonych do pierwszej. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie ogrodzenie i powstanie nowy plac zabaw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również