Wiadomości z Chorzowa

Sala gimnastyczna przy przy ul. Mazurskiej wymaga remontu, ale teraz nie ma na to funduszy

  • Dodano: 2021-06-30 06:45, aktualizacja: 2021-06-29 22:06

Czy sala gimnastyczna przy ul. Mazurskiej przejdzie wyczekiwany remont? Niestety, na modernizację siedziby klubu DOSiR Sokolnia trzeba będzie poczekać. Interpelację w tej sprawie złożył radny Bartłomiej Czaja.

Remont sali gimnastycznej jest konieczny

- W imieniu rodziców, członków klubu DOSiR Sokolnia oraz własnym chciałem zwrócić uwagę na konieczność wykonania remontu sali gimnastycznej przy ulicy Mazurskiej w której na co dzień trenuje DOSiR Sokolnia. Sala wymaga generalnego remontu, który można podzielić na etap – zaznaczył radny w swojej interpelacji.

Dodał też, że obecnie najważniejszy jest remont dachu oraz odmalowanie zalanych ścian, ponieważ wspomniana sala była wielokrotnie zalewana, w tym m.in. w połowie maja tego roku.

- Tego typu usterki mogą doprowadzić do niedopuszczenia przez sanepid sali gimnastycznej do użytku co uniemożliwi przeprowadzenie treningów naszych zdolnych akrobatek i akrobatów, którzy z sukcesem reprezentują nasze miasto na arenie krajowej oraz międzynarodowej – podkreśla radny.

Co na to miasto?

Magistrat wskazuje, że po zgłoszeniu przecieków wody do pomieszczeń, sprawa została zbadana przez inspektora Wydziału Inwestycji Komunalnych. Następnie sporządzono protokół i wyliczono, że koniecznie trzeba przeprowadzić doraźne naprawy, których wartość wyniesie 1500 zł. 

- Analiza umowy dzierżawy obiektu Sokolni od miasta wskazywała, że bieżące utrzymanie obiektu i zachowanie stanu zastanego budynku obciąża dzierżawcę. W tej sytuacji Pani Skarbnik, mając na uwadze skromne środki z rezerwy budżetowej, jakimi może dysponować między innymi na usuwanie awarii i bieżące remonty, wskazała na konieczność pokrycia kosztów usunięcia awarii ze środków własnych Stowarzyszenia – czytamy w odpowiedzi UM na interpelację radnego.

Magistrat wyjaśnia też, że podczas oględzin budynku inspektor zakwalifikował dach do remontu generalnego, a to koszt nawet 55 tys. zł. Inwestycja ta ma zostać zaproponowana do realizacji w ramach budżetu miasta na 2022 rok.

Komentarze (2)    dodaj »

  • hgf

    Uwielbiam to w Chorzowie - nie ma 55 tys. na remont sali dla klubu z prawdziwymi sukcesami. Ale te kilka milionów dla piłkarzy zawsze się znajdzie.

  • Bartłomiej Czaja

    Po rozmowach z zarządem udało się wygospodarować na remont dachu środki :) Będzie wykonany w tym roku!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również