Wiadomości z Chorzowa

Sala gimnastyczna przy przy ul. Mazurskiej wymaga remontu, ale teraz nie ma na to funduszy

  • Dodano: 2021-06-30 06:45, aktualizacja: 2021-06-29 22:06

Czy sala gimnastyczna przy ul. Mazurskiej przejdzie wyczekiwany remont? Niestety, na modernizację siedziby klubu DOSiR Sokolnia trzeba będzie poczekać. Interpelację w tej sprawie złożył radny Bartłomiej Czaja.

Remont sali gimnastycznej jest konieczny

- W imieniu rodziców, członków klubu DOSiR Sokolnia oraz własnym chciałem zwrócić uwagę na konieczność wykonania remontu sali gimnastycznej przy ulicy Mazurskiej w której na co dzień trenuje DOSiR Sokolnia. Sala wymaga generalnego remontu, który można podzielić na etap – zaznaczył radny w swojej interpelacji.

Dodał też, że obecnie najważniejszy jest remont dachu oraz odmalowanie zalanych ścian, ponieważ wspomniana sala była wielokrotnie zalewana, w tym m.in. w połowie maja tego roku.

- Tego typu usterki mogą doprowadzić do niedopuszczenia przez sanepid sali gimnastycznej do użytku co uniemożliwi przeprowadzenie treningów naszych zdolnych akrobatek i akrobatów, którzy z sukcesem reprezentują nasze miasto na arenie krajowej oraz międzynarodowej – podkreśla radny.

Co na to miasto?

Magistrat wskazuje, że po zgłoszeniu przecieków wody do pomieszczeń, sprawa została zbadana przez inspektora Wydziału Inwestycji Komunalnych. Następnie sporządzono protokół i wyliczono, że koniecznie trzeba przeprowadzić doraźne naprawy, których wartość wyniesie 1500 zł. 

- Analiza umowy dzierżawy obiektu Sokolni od miasta wskazywała, że bieżące utrzymanie obiektu i zachowanie stanu zastanego budynku obciąża dzierżawcę. W tej sytuacji Pani Skarbnik, mając na uwadze skromne środki z rezerwy budżetowej, jakimi może dysponować między innymi na usuwanie awarii i bieżące remonty, wskazała na konieczność pokrycia kosztów usunięcia awarii ze środków własnych Stowarzyszenia – czytamy w odpowiedzi UM na interpelację radnego.

Magistrat wyjaśnia też, że podczas oględzin budynku inspektor zakwalifikował dach do remontu generalnego, a to koszt nawet 55 tys. zł. Inwestycja ta ma zostać zaproponowana do realizacji w ramach budżetu miasta na 2022 rok.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • hgf

    Uwielbiam to w Chorzowie - nie ma 55 tys. na remont sali dla klubu z prawdziwymi sukcesami. Ale te kilka milionów dla piłkarzy zawsze się znajdzie.

  • Bartłomiej Czaja

    Po rozmowach z zarządem udało się wygospodarować na remont dachu środki :) Będzie wykonany w tym roku!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.