Wiadomości z Chorzowa

Savoir-vivre bezpiecznych zakupów internetowych

  • Dodano: 2022-12-16 06:15, aktualizacja: 2022-12-16 07:35

Internet sprawia, że niemal wszystkie produkty znajdują się w zasięgu zaledwie kilku kliknięć. Niestety „w sieci” nie trudno trafić na nieuczciwych oszustów, którzy chcą wyłudzić od nas pieniądze, dane osobowe czy dostęp do internetowego konta bankowego.

W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z zakupów online policja przygotowała zbiór zasad, których zastosowanie pozwoli uniknąć oszustwa.

Okres przedświąteczny charakteryzuje się wzmożonym ruchem w sklepach

Jest to czas, kiedy w Internecie szukamy okazji i inspiracji zakupowych, a portale aukcyjne i sklepy prześcigają się w ofertach. Walkę o „klienta” podejmują też cyberprzestępcy, którzy chcą nas pozbawić środków finansowych, czy danych osobowych.

Mając to na uwadze, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w ramach kampanii "Wylogowani” przygotowali zbiór podstawowych zasad ułatwiających bezpieczne zakupy w Internecie. Opracowany materiał profilaktyczny (plakat), oprócz publikacji w sieci został również przekazany do komend Policji na terenie województwa śląskiego, gdzie mundurowi poprzez dalszą ich dystrybucję (np. do szkół, spółdzielni osiedlowych, klubów seniora) umożliwią szerszemu gronu odbiorców zapoznanie się z przygotowanymi treściami edukacyjnym.

Zachęcamy do śledzenia strony Policja Śląska, gdzie na bieżąco będą publikowane kolejne materiały dotyczące realizowanych działań w ramach kampanii „Wylogowani”.

Savoir-vivre bezpiecznych zakupów internetowych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również