Wiadomości z Chorzowa

Schody na Skwerze Jerzego Wyrobka przejdą remont

  • Dodano: 2019-08-07 07:00, aktualizacja: 2019-08-07 07:13

Skwer imienia legendarnego piłkarza i trenera Ruchu, Jerzego Wyrobka przejdzie modernizację. O kompleksowy remont schodów wnioskował miejski radny, Grzegorz Krzak.

Chorzowianie odwiedzający Planty położone przy ul. Odrowążów, ul. Łukasińskiego, ul. Karłowicza i ul. Zwycięstwa od dawna apelują o remont trzech ciągów schodów, znajdujących się na skwerze imienia legendarnego piłkarza i trenera Ruchu, Jerzego Wyrobka. Dziś praktycznie nie da się w bezpieczny sposób z nich korzystać, a największy problem mają z nimi dzieci, rodzice z wózkami i osoby starsze.

Z końcem lipca wniosek o natychmiastową modernizację schodów złożył chorzowski radny, Grzegorz Krzak.

Wszystkie trzy schody prowadzące na skwer wymagają naprawy. Obecny ich stan psuje estetykę miejsca i zagraża bezpieczeństwu mieszkańców – argumentuje.

Okazuje się, że UM Chorzów wpisał remont trzech ciągów schodów w budżecie miasta na 2019 rok.

Aktualnie Wydział Usług Komunalnych i Ekologii przygotowuje dokumentację przetargową na remont. Planowany termin przeprowadzenia remontu to maksymalnie 30 listopada 2019 roku – deklaruje zastępca prezydenta Chorzowa, Marcin Michalik.

Jeśli wszystko pójdzie z planem to wiosną przyszłego roku przemieszczanie się po skwerze im. Jerzego Wyrobka nie będzie nastręczało kłopotów.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Witold Zygmunt

    30 listopada hahaha. W listopadzie robić takie rzeczy to trzeba być naprawdę debilem. Miasto ma tyle pieniędzy żeby robić na wiosnę znów remont?

  • sexi

    co z schodami na Chopina są fatalnym stanie

  • xxx

    A co z schodami na AKS-ie? Przejście na przystanek autobusowy zamknięta od bardzo długiego czasu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.