Wiadomości z Chorzowa

Kiedy mieszkańcy Chorzowa Starego doczekają się modernizacji skweru przy ul. Kasprowicza?

 • Dodano: 2019-08-09 13:45, aktualizacja: 2019-08-09 16:05

Nowy plac zabaw, mini boisko oraz terenowa siłownia – tak ma wyglądać skwer u zbiegu ulic Kasprowicza i Siemianowickiej w Chorzowie Starym. Pierwszy etap prac ma się zakończyć w październiku tego roku, ale do tej pory na skwerze nic się nie dzieje.

Modernizacja skweru dopiero jesienią?

Gruntowna modernizacja skweru w Chorzowie Starym miała się rozpocząć już w ubiegłym roku – podkreśla miejski radny Jacek Nowak i pyta prezydenta Chorzowa kiedy rozpoczną się prace. Dodaje, że wykonanie modernizacji jesienią mija się z celem, bo plac zabaw jest najbardziej potrzebny w czasie wakacji.

- Wiosną tego roku dopytywałem się o stan prac, gdyż ze skweru zniknęły wszystkie ławki. Osoby starsze oraz rodzice z dziećmi, którzy przychodzą na skwer muszą siedzieć na ziemi lub przysiadać na koszach na śmieci. Wytłumaczono mi, że ławki usunięto, gdyż lada dzień rozpocznie się modernizacja, więc nie ma możliwości, by ustawiać tam „tymczasowo” ławki. Niestety do dnia dzisiejszego prace te nie rozpoczęły się, nie ustawiono też żadnych ławek – podkreśla, w interpelacji do prezydenta Chorzowa, radny Jacek Nowak.

Trwa weryfikacja ofert zgłoszonych w przetargu na modernizację skweru

Zakończenie pierwszego etapu robót na skwerze planowane jest na 31 października tego roku, a obecnie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji.

- Został ogłoszony przetarg na realizację I etapu zadania „Zagospodarowanie terenu wraz z wykonaniem mini boiska, placu zabaw, urządzeń treningu ulicznego, siłowni terenowej oraz oświetlenia terenu przy ul. Kasprowicza w Chorzowie”. W ramach tego etapu zamierzamy realizować plac zabaw oraz urządzenia treningu ulicznego. (...) Obecnie trwa weryfikacja ofert złożonych w ramach przetargu w celu wyłonienia wykonawcy na realizację zadania – informuje zastępca prezydenta Chorzowa Marcin Michalik.

Radny Jacek Nowak apeluje do prezydenta by, zanim rozpoczną się prace, ustawić na skwerze ławki, tak by można było tam wypoczywać w godnych warunkach.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  A co z remontem 3 maja??? Ta ulica jak tor przeszkód

 • Maciej Poloczek

  Niebawem podamy szczegóły.

 • Bercik

  A kiedy remont ulicy 3go maja?!

 • Maciej Poloczek

  Niebawem podamy szczegóły.

 • Ginter

  A kto Ty jesteś??

 • Luki

  Plac zabaw na skwerze ul 11 Listopada s Niedurnego też wygrał w budżecie i też się nic nie dzieje a najlepsze że jest tam bardzo niebezpieczne dojście bo chodnika nie ma i nikt nie reaguje Ważne że w parku jest budżet wykonany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.