Wiadomości z Chorzowa

Przy ul. Hutniczej w Chorzowie Batorym otwarto skwer

  • Dodano: 2019-08-05 12:00

Huśtawka, piaskownica, plenerowa siłownia i ogrodzony wybieg dla psów – skwer wybudowany przy ul. Hutniczej, tuż obok Miejskiego Domu Kultury Batory, służy już mieszkańcom Chorzowa. 

Zagospodarowanie terenu obok MDK Batory to była jedna z propozycji zgłoszonej do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. 

- W okolicy ul. Hutniczej i MDK Batory nie ma żadnego miejsca, gdzie dzieci mogłyby spędzać czas na wolnym powietrzu. Obserwuję, że rodzice z wózkami przysiadają na rozpadającym się murku po klombie z kwiatami. Nie ma żadnej ławki, gdzie można by spocząć, żadnego miejsca dla dzieci. Mieszkam na przeciwko MDKu, mam małe dziecko i widzę jaki w mojej okolicy jest deficyt na miejsca przyjazne dzieciom i rodzinom. Ten jedyny kawałek zieleni przy ulicy Hutniczej służy obecnie jako wybieg dla psów, o który nikt nie dba – tak argumentowano wniosek zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego.

Propozycja spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Chorzowa i uzyskała blisko tysiąc punktów w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Dziś to wygląda już zdecydowanie inaczej – jest plac zabaw, ławki i wybieg dla psów. Zasadzono także bliki 30 drzew i ponad 130 krzewów.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również