Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ścięły włosy w Dzień Kobiet, czyli akcja "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn”

  • Dodano: 2019-03-08 10:15, aktualizacja: 2019-03-11 10:53

Kilka ruchów nożyczek i nowy wizerunek na Dzień Kobiet gotowy. Akcja "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn” ściągnęła do Chorzowa panie, które w dość nietypowy ale bardzo potrzebny sposób postanowiły pomóc innym.

Jak Ci się Twoja nowa fryzura podoba?- Bardzo. Myślałam, że włosy będą trochę krótsze, ale tak mi się też podoba – mówi Paulina Słodowska, która oddała włosy.

W tym przypadku nowa fryzura to nie tylko walory estetyczne, ale także szczytny cel. Paulina jest jedną z osób, które zdecydowały się wziąć udział w odbywającej się dziś w Chorzowie akcji "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn”.

Termin świetnie się wpisuje w akcje. Jakkolwiek cały rok staramy się pomagać jako koło wolontariatu to wszystkim osobom, to w dzień kobiet musimy pomóc dziewczynom i kobietom (...) robimy to po to, aby pomóc dziewczynom i kobietom po chorobie onkologicznej, które z powodu choroby straciły włosy. Chcemy dla nich zrobić peruki z włosów naturalnych i włosy przekazać dla fundacji Rak’n’Roll – mówi Marzena Piotrowska, szkolny klub wolontariatu SP 21 w Chorzowie.

Peruki z naturalnych włosów są drogie, więc nie każdą z pań w trakcie chemioterapii na nie stać. Stąd pomysł na akcje. By jednak móc oddać włosy trzeba spełnić kilka warunków.

Najlepiej naturalne, ewentualnie farbowane, ale nie rozjaśniane. Im zdrowsze włosy, tym lepsze. Minimum włosy muszą mieć 25 cm. Chętnie przyjmowane są jednak dłuższe, dlatego ze na perukę i tych warkoczy musi być sporo i ich długość musi być odpowiednia żeby pomóc jak największej liczbie kobiet – mówi Dorota Bojdo, fryzjerka w Mc Hair.

Na pomaganie zdecydowało się ponad 30 osób. W większości – dziewczynki i panie. Chociaż pana także w tym gronie nie zabrakło.

Nie będzie żalu po włosach, naprawdę. To jest na szczytny cel i ja się z tego cieszę, że ktoś je dostanie – mówi Mikołaj Pytlak, który oddał włosy w akcji "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn”.

– Chciałam po prostu pomóc chorym osobom. -To ważne, żeby pomagać? -Tak. -Dlaczego? -Bo potem dobro może do nas wrócić – mówi Paulina Słodowska, która oddała włosy "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn”.

Jeden problem z głowy na pewno spadł – ułożenie fryzury z krótkich włosów z pewnością zajmie mniej czasu.


Świętość zrównana z rynsztokiem w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.