Wiadomości z Chorzowa

SIM Śląsk wybuduje w Chorzowie ponad 100 mieszkań

  • Dodano: 2023-03-24 07:30, aktualizacja: 2023-03-24 07:49

Chorzów otrzymał ponad 16 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat BGK, na wielką inwestycję mieszkaniową realizowaną tuż przy granicy z Siemianowicami Śląskimi.

W ramach pierwszego etapu budowy, przy ul. Michałkowickiej powstanie jeden budynek z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi.

W budynku znajdzie się w nim 112 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni prawie 6,5 tys. m kw.

Przedsięwzięcie realizuje SIM Śląsk

Pozyskanie tak ogromnej kwoty na realizację inwestycji, to bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu już w maju będziemy mogli ruszyć z przetargiem. Mieszkania powstaną na ładnej działce, położonej w spokojnym miejscu, na uboczu, a jednak blisko centrum Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich - mówi Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

Oprócz mieszkań powstaną tu także parkingi i garaże podziemne. Lokale o wielkości od 38 do 72 m kw. będą bardzo komfortowe, oddane "pod klucz”, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po świętach ruszy kolejny nabór wniosków. Zapraszamy do odwiedzenia Urzędu Miasta i siedziby SIM Śląsk na Złotym Rogu. Tutaj będzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania - mówi Alina Wadoń, Prezes Zarządu SIM Śląsk.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ludek

    A my dalej bez windy, dziennie 80 schodów w ta i we wta pora razy, z krykami i astmami. Ale kogo to obchodzi, że ukry jeżdżą windą a do nos nie ma takich mieszkań ani kasy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również