Wiadomości z Chorzowa

Sklepy Biedronka otwarte w niedzielę! Sieć nawiązała współpracę z Pocztą Polską

  • Dodano: 2021-07-14 08:00, aktualizacja: 2021-07-14 08:02

Wybrane sklepy Biedronka będą otwarte w niedziele niehandlowe – wszystko dzięki współpracy z Pocztą Polską, która zagwarantowała sieci status placówki pocztowej.

Zakupy możliwe w niedzielę

Biedronka w najbliższym czasie będzie testować w części sklepów sieci nową usługę – odbiór przesyłek pocztowych bezpośrednio w sklepie. Jest to poszerzenie wcześniejszej współpracy z Pocztą Polską – dotychczas w sklepach ulokowane były automaty paczkowe, do których klienci mogli kierować zamówione przesyłki. Teraz, w niektórych sklepach, możliwe będzie odebranie swojej paczki przy okazji robienia zakupów.

-Od ponad 2 lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych, zlokalizowanych w sklepach Biedronka. Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów – mówiła w rozmowie z portalem Wirtualne Media rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej, Justyna Siwek.

Biedronki czynne w niedzielę – żadna nowość?

Dotychczas w Polsce w niedziele funkcjonowały dwa sklepy sieci – w miejscowości Dobrzyca w okolicach Kalisza a także w Różyńcu na Śląsku. Do tych dwóch placówek wkrótce dołączą inne, dzięki poszerzeniu współpracy z Pocztą Polską.

-Dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich planów zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi jedynie w jednostkowych lokalizacjach spośród ponad 3 tys. sklepów naszej sieci – mówi przedstawiciel prasowy sklepów Biedronka.

Zakaz handlu w niedzielę

Od 2018 roku stopniowo wprowadzano zakaz handlu w niedzielę – wiele sklepów nie mogło być otwartych, chyba że za ladą stanął sam właściciel. W ustawie zawarto także przepis, jakich rodzajów placówek zakaz handlu nie obowiązuje. Są to placówki pocztowe, lodziarnie, stacje paliw, cukiernie, kwiaciarnie, kawiarnie a także sklepy z prasą. Wiele sieci sklepów, dzięki różnym współpracom, zyskało status placówek pocztowych, dzięki czemu mogą prowadzić sprzedaż w niedzielę. Dotyczy to m.in. sklepów sieci Żabka i Kaufland.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Hrabia

    Jeszcze Obi i Castorama i będzie git

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.