Wiadomości z Chorzowa

Śląski Ogród Zoologiczny podał nowy cennik biletów. Od 1 maja 2022 zapłacimy dużo więcej

 • Dodano: 2022-04-26 17:00

Śląskie ZOO podnosi ceny wejściówek. Już od 1 maja 2022 zmieni się cennik biletów wstępu, a także rodzaj i czas obowiązywania biletów „poza sezonem”. O ile więcej zapłacimy?

Dyrekcja Śląskiego Ogrodu Zoologicznego poinformowała właśnie o koniecznych zmianach cennika biletów wstępu. Nowe ceny wejściówek do chorzowskiego ZOO będą obowiązywać już od 1 maja 2022 roku. O ile więcej zapłacimy za odwiedziny?

Okazuje się, że ceny będą wyższe o około 30 procent. To jednak nie wszystko – zmianie ulegnie również okres obowiązywania cennika sezonowego.

Bilety „posezonowe” w niższych cenach obowiązywać będą od listopada do końca lutego (dotychczas do końca marca). Bilety „0” oraz środowe zniżki dla seniorów zastąpione zostały „biletem z 1 zł”. Karnety roczne będą karnetami imiennymi – informuje w oficjalnym komunikacie Śląski Ogród Zoologiczny.

Zmiana cen biletów w chorzowskim ZOO od 1 maja 2022

Ile zapłacimy za bilet wstępu do ZOO od 1 maja 2022 roku? Cennik obowiązujący od 1 marca do 31 października prezentuje się następująco:

 • bilet normalny – 26 zł (obecnie – 20 złotych)
 • bilet ulgowy – 13 zł (dziś – 10 złotych)
 • bilet rodzinny – 65 zł (obecnie – 50 złotych)
 • karnet roczny imienny – 125 zł (do tej pory – 100 złotych)

Zmieni się również cennik pozasezonowy. Od 1 listopada do 28 lutego będzie obowiązywać jedna wejściówka – za bilet normalny i ulgowy zapłacimy tyle samo, czyli 13 złotych. Nie będą również obowiązywać bilety rodzinnych. To znacząca różnica, gdyż do tej pory za wizytę w ZOO jesienią i zimą płaciliśmy 15 złotych za bilet normalny, 5 złotych za ulgowy i 35 złotych za rodzinny.

Zmieni się również oferta dla grup zorganizowanych.

- Od 1 maja 2022 r. każdy z uczestnicy grupy zorganizowanej zobowiązani będą wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem (bilet ulgowy lub normalny) oraz uiścić opłatę od grupy za uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych lub zwiedzanie zoo z przewodnikiem. Grupa zorganizowana może liczyć maksymalnie 30 osób. W przypadku większych grup nastąpi podział na mniejsze podgrupy: za każdą z nich uiścić należy osobną opłatę – informuje Śląski Ogród Zoologiczny.

Za warsztaty edukacyjne trzeba będzie zapłacić 200 złotych za całą grupę, a zwiedzanie ZOO z przewodnikiem kosztuje 150 złotych.

Komentarze (3)    dodaj »

 • Ii

  1.05. były taki tłumy i kolejka po bilety na pół kilometra, więc nowe ceny nie wpłynęły na frekfencję. Więcej kasy wpłynęło na konto zoo. Śmiało można ceny podnieść na 50-70 zł od osoby, kolejka będzie taka sama.

 • Mieszkaniec

  Lepiej kupić sobie bilet na pociąg i jechać do Wrocławia

 • Fuki

  Gorol jedzie do Breslau, hanys idzie do Chorzowa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.