Wiadomości z Chorzowa

Śląski Ogród Zoologiczny podał nowy cennik biletów. Od 1 maja 2022 zapłacimy dużo więcej

 • Dodano: 2022-04-26 17:00

Śląskie ZOO podnosi ceny wejściówek. Już od 1 maja 2022 zmieni się cennik biletów wstępu, a także rodzaj i czas obowiązywania biletów „poza sezonem”. O ile więcej zapłacimy?

Dyrekcja Śląskiego Ogrodu Zoologicznego poinformowała właśnie o koniecznych zmianach cennika biletów wstępu. Nowe ceny wejściówek do chorzowskiego ZOO będą obowiązywać już od 1 maja 2022 roku. O ile więcej zapłacimy za odwiedziny?

Okazuje się, że ceny będą wyższe o około 30 procent. To jednak nie wszystko – zmianie ulegnie również okres obowiązywania cennika sezonowego.

Bilety „posezonowe” w niższych cenach obowiązywać będą od listopada do końca lutego (dotychczas do końca marca). Bilety „0” oraz środowe zniżki dla seniorów zastąpione zostały „biletem z 1 zł”. Karnety roczne będą karnetami imiennymi – informuje w oficjalnym komunikacie Śląski Ogród Zoologiczny.

Zmiana cen biletów w chorzowskim ZOO od 1 maja 2022

Ile zapłacimy za bilet wstępu do ZOO od 1 maja 2022 roku? Cennik obowiązujący od 1 marca do 31 października prezentuje się następująco:

 • bilet normalny – 26 zł (obecnie – 20 złotych)
 • bilet ulgowy – 13 zł (dziś – 10 złotych)
 • bilet rodzinny – 65 zł (obecnie – 50 złotych)
 • karnet roczny imienny – 125 zł (do tej pory – 100 złotych)

Zmieni się również cennik pozasezonowy. Od 1 listopada do 28 lutego będzie obowiązywać jedna wejściówka – za bilet normalny i ulgowy zapłacimy tyle samo, czyli 13 złotych. Nie będą również obowiązywać bilety rodzinnych. To znacząca różnica, gdyż do tej pory za wizytę w ZOO jesienią i zimą płaciliśmy 15 złotych za bilet normalny, 5 złotych za ulgowy i 35 złotych za rodzinny.

Zmieni się również oferta dla grup zorganizowanych.

- Od 1 maja 2022 r. każdy z uczestnicy grupy zorganizowanej zobowiązani będą wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem (bilet ulgowy lub normalny) oraz uiścić opłatę od grupy za uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych lub zwiedzanie zoo z przewodnikiem. Grupa zorganizowana może liczyć maksymalnie 30 osób. W przypadku większych grup nastąpi podział na mniejsze podgrupy: za każdą z nich uiścić należy osobną opłatę – informuje Śląski Ogród Zoologiczny.

Za warsztaty edukacyjne trzeba będzie zapłacić 200 złotych za całą grupę, a zwiedzanie ZOO z przewodnikiem kosztuje 150 złotych.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Klaudia 40

  Czy cena biletu ulgowego obejmuje tylko dzieci,czy recistow także,lecz nie osoby starsze.Konkretnie dwie osoby jedną 41 lat druga 43.

 • zawiedziona seniorka

  Czy to Chełstowski zniósł darmowy wstęp seniorów do zoo w środy?

 • zawiedziona seniorka

  Czy to Chełstowski zniósł darmowy wstęp do zoo w środy dla seniorów?

 • Ii

  1.05. były taki tłumy i kolejka po bilety na pół kilometra, więc nowe ceny nie wpłynęły na frekfencję. Więcej kasy wpłynęło na konto zoo. Śmiało można ceny podnieść na 50-70 zł od osoby, kolejka będzie taka sama.

 • Mieszkaniec

  Lepiej kupić sobie bilet na pociąg i jechać do Wrocławia

 • Fuki

  Gorol jedzie do Breslau, hanys idzie do Chorzowa

 • Zagłębiak

  Hanys idzie do Königshütte. Nie wiem jak jest po hanysowsku idzie ale może coś jak geht :).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również