Wiadomości z Chorzowa

Śląski Ogród Zoologiczny poinformował, że nie żyje jedno z najstarszych zwierząt w ZOO

  • Dodano: 2021-02-15 14:15

Śląski Ogród Zoologiczny poinformował o śmierci Baltazara - kondora wielkiego, który od 16 lat zamieszkiwał w chorzowskim ZOO. Baltazar był jednym z najstarszych zwierząt w śląskim ogrodzie. 

- Ten tydzień zaczynamy od smutnej wiadomości. W piątek 12 lutego bardzo niespodziewanie przyszło nam pożegnać kondora wielkiego. Baltazar, jak pieszczotliwie nazywali go opiekunowie, był jednym z najstarszych zwierząt w naszym zoo - jesienią świętowalibyśmy jego 57 urodziny - czytamy na stronie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. 

Kondor wielki jest symbolem terenów górskich i wybrzeży Ameryki Południowej. To prawdziwie majestatyczny ptak – rozpiętość jego skrzydeł sięga 3 metry, a podczas lotu potrafi wznieść się na wysokość do 7 kilometrów. Kondory wielkie słyną z długowieczności – dożywają nawet do 80 lat.

Baltazar wykluł się 6 listopada 1964 r. w nieistniejącym już dzisiaj argentyńskim ogrodzie zoologicznym Jardin Zoologico Municipal Rosario. Dwa lata później trafił do zoo w Gdańsku. W 2005 r. przyjechał do Chorzowa, gdzie zamieszkiwał dużą wolierę w sąsiedztwie sów i orłów. 

- Jako jeden z największych latających ptaków świata wprawiał nas w zachwyt i budził podziw. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych ptasich mieszkańców naszego zoo. Odszedł od nas nagle, z powodu niewydolności krążenia - czytamy na stronie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.