Wiadomości z Chorzowa

Śląskie ZOO ma nowych lokatorów. To traszki wietnamskie!

  • Dodano: 2022-03-18 07:00, aktualizacja: 2022-03-17 07:14

W egzotarium Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zamieszkały traszki wietnamskie – urocze płazy zagrożone wyginięciem. Przy odrobinie szczęścia można je dostrzec w jednym z terrariów. 

Nowi mieszkańcy ZOO

Co jakiś czas w chorzowskim ZOO pojawiają się nowi mieszkańcy. Tym razem do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przyjechało 5 traszek wietnamskich, które zamieszkały w jednym z terrariów w egzotarium. Te niewielkie płazy osiągające długość około 12 centymetrów przyjechały do nas z ogrodu zoologicznego w Kolonii. Na ten moment określenie płci 5 traszek jest niemożliwe, gdyż zwierzęta są jeszcze na to za młode. Pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zaznaczają, że traszki wietnamskie są bardzo skryte, więc potrzeba sporo cierpliwości by zobaczyć je w terrarium.

Kilka słów o traszkach wietnamskich

Te urocze płazy występują w północnowschodnim Wietnamie, na terenach porośniętych lasami, znajdujących się w pobliżu zbiorników wodnych. Słyną z ogromnej wrażliwości na zanieczyszczenie wód – można je spotkać wyłącznie w wodach wolnych od azotanów i azotynów. Duże zanieczyszczenie środowiska spowodowało, że traszki wietnamskie są zagrożone wyginięciem.

Wszystkich miłośników płazów zapraszamy do ogrodu zoologicznego, aby poznać jego nowych lokatorów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również