Wiadomości z Chorzowa

Śląsko wilijo w Skansenie

  • Dodano: 2019-12-11 08:30, aktualizacja: 2019-12-11 08:49

Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny "Skansen" w Chorzowie serdecznie zaprasza 15 grudnia od godziny 12.00 na imprezę plenerową „Śląsko Wilijo”.

Historię świętowania Bożego Narodzenia na Śląsku – Dzieciątko, betlyjkę i choinkę przybliży Marek Szołtysek. Powiemy dlaczego woda w dzień Wigilii nabiera właściwości leczniczych, a kamienie podskakują z radości i czy faktycznie to zwierzęta mówią do nas ludzkim głosem w Wigilijną Noc.

Opowiemy też o tym, jak dawniej kolędowano i zaprosimy do wspólnego śpiewania - także po śląsku

Piękne ozdoby, barwne stroiki i własnoręcznie uplecione wieńce będzie można wykonać na warsztatach rękodzieła, które czekają na gości w spichlerzu z Wojkowic.

Na scenie zobaczymy „Śląskie Jasełka Bożonarodzeniowe” w wykonaniu Fabryki Kultury oraz posłuchamy pastorałek z przesłaniem w wykonaniu uczniów PZS nr 2 w Pszczynie oraz świątecznego koncertu Zespół proWOKALni.

Na świąteczne potrawy zaprosi Koło Gospodyń Wiejskich z Rajczy, a żywa szopka będzie czekać na zwiedzających przy wejściu do Muzeum. Tradycyjnie nie zabraknie sianka wigilijnego, które można zabrać od domu.

Godziny: 12.00 – 16.00

Bilety w cenie: 7 zł ulgowy, 10 zł normalny

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.