Wiadomości z Chorzowa

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie

  • Dodano: 2021-01-22 09:15

19 stycznia w sali sztandarowej Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, uroczystość miała skromniejszy charakter.

Nowi policjanci niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie zasilą szeregi chorzowskiego garnizonu. Ślubowanie to bardzo ważny moment w życiu każdego policjanta. Wypowiedziane po raz pierwszy słowa roty wyznaczają drogę każdemu, kto zdecyduje się włożyć policyjny mundur.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. dr Grzegorz Matuszek, gratulując nowym policjantom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Szef chorzowskiego garnizonu życzył nowym policjantom powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji, sukcesów w służbie oraz aby zawsze wracali z niej bezpiecznie do swoich domów.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej śląskiej policji i zapoznania się z warunkami rekrutacji.

Informacje dotyczące rekrutacji do Policji


Źródło: KMP Chorzów

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.