Wiadomości z Chorzowa

Śmiertelny wypadek w Chorzowie: pieszy chciał przebiec przez DTŚ. Droga jest zakorkowana!

 • Dodano: 2019-11-15 08:00, aktualizacja: 2019-11-15 10:18

Do śmiertelnego wypadku doszło na DTŚ w Chorzowie, na wysokości Castoramy - mężczyzna, który prawdopodobnie próbował przebiec przez jezdnię, został potrącony. Niestety, mimo trwającej kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej człowiek ten zmarł.

Do wypadku doszło dzisiaj kilka minut przed godziną 7 rano, na pasach ruchu w stronę Katowic. Mężczyzna został potrącony na środkowym pasie, kiedy próbował przebiec na drugą stronę. Uderzył w niego przejeżdżający tamtędy samochód osobowy.

Akcja reanimacyjna trwała przeszło 30 minut, jednak nie udało się uratować mężczyzny.

W związku z wypadkiem i trwającymi na miejscu działaniami policji i prokuratury droga jest zakorkowana i ruch w stronę Katowic utrudniony.

Zobacz także

Komentarze (61)    dodaj komentarz »

 • Wanda

  Nie DTŚ, ale inna droga z intensywnym ruchem. Tu w miejscach niedozwolonych przebiegają osoby obu płci w senioralnym wieku, często kuśtykając. Policji to zjawisko nie ciekawi. Często widzę tu kierowców hamujących "z piskiem opon".

 • Michał

  Może wypowiedziałby się ktoś kto mieszka w Dublinie i w Londynie, bo jakoś tam kierowcy umieją przepuścić pieszego.Nie mówię o DTS ale o komentarzach

 • Kierowca/pieszy

  Zaostrzenie prawa kierowcom a pieszy na każdej drodze w mieście czy na osiedlu na dts czują się jak Pan i władca. Może czas pomyśleć o zaostrzeniu prawa dla pieszych??? Słuchawki w uszach, ignorowanie kierowców na drodze, gdy przechodzą to mają kierowców w D.....Telefon przy uszach i jazda przechodzą przez jezdnię bez pasów. ....A potem kierowca winien ......pieszi to swięte krowy bez zasad.....

 • Ja

  Do kierowców twierdzić łatwo ze pieszy zawiNil w tym przypadku tak a wy co na pasach wyprawiacie ?

 • Gość

  Od przechodzenia przez jezdnię są pasy a tym bardziej że nad jezdnią jest kładka czy tak ciężko po niej przejść?? Wcale mi Go nie żal sam jest sobie winien

 • Lola

  A na pasach niby bezpieczniej?! Chyba ino dla aut!

 • Robert

  Tak los chciał.

 • Xxdd

  Ludzie przestańcie pisać głupoty na temat mojego brata nie życzę tego sobie i moja rodzina do końca mojego życia będzie w mojej głowie s moim sercu i w mojej myśli i jak żył i był z nami

 • Lucyna

  Jeżdżę tamtędy codziennie. Nie pierwszy raz tam ludzie tam przebiegają i niestety nie pierwszy raz był to ich ostatni bieg.Czysta głupota, to tak jakby ktoś przebiegał przez autostradę. 100km/h to prędkość dozwolona na DTS, więc chyba człowiek ma świadomość, że jak wtargnie przed auto to jego kierowca nie ma szans zahamować.

 • Kierowca/pieszy

  Pieszi są sami winni. Wymuszają pierszenstwa. Codziennie nie patrzą na jezdnię, przebiegają i idą w nie dozwolonym miejscu. Gdy idą to nawet nie patrzą w stronę kierowcy. Mają kierowców w D......Potem winien kierowca. Ile razy codziennie widzę nie myślących pieszych jakby mogli to by chodzili po samochodach. Dobrze takim pieszym na własne życzenie. Ja też czasem pieszym i wiem że pasy są od przechodzenia. A inne Święte krowy maja to w głębokim poważaniu.

 • Biegu

  W tamtym miejscu 80

 • michał

  W tym miejscu jest 100. 80 jest dopiero za łukiem

 • Pippi

  Powinno być budować kładkę między biedronki i Castoramę przy DTS !!!

 • Dorian

  Tam jest kładka. 200m dalej...

 • David

  To byl nasz. Szanowny kolega Damian niech mu ziemia lekka bedzie

 • Vectra

  Może to ten sam [...] co mi przed maską kiedyś przebiegł tylko trochę dalej bo na wysokości Auchan. Gdyby nie mój refleks i dobre hamulce to pewnie ja bym siedziała w sądzie albo w psychiatryku. Kierowca który jechał pasem obok i jemu pierwszemu przemknął przed autem, był tak blady i przerażony, że nie wiem czy na zdrowiu mu się to nie odbiło, a ja trzęsłam się cała przez kilka godzin. Nigdy więcej!

 • Janek

  Jestem za pełnym monitoringiem DTŚ, to co od[...]ają tam cwaniaki i cwaniaczki spieszący się do pracy, to nie da się opisać, prośba do Policji i zarządów miast MONITORING na całym odcinku i karanie krewkich kierowców, nie ma dnia żeby nie było wypadków na DTŚ-śce. Przez 2 lata pracowałem w Einthoven gdzie ruch jest kilka razy większy nigdy nie stałem w korku z powodu wypadku ,

 • Lidia

  To nie krerowcy są winni, że pieszy przebiega przez drogę szybkiego ruchu. Trzeba być kompletnie pozbawionym zdrowego rozsądku, żeby robić takie rzeczy.

 • Dorian

  Janek. Już się uspokuj z monitoringiem. Bo to nie wina kierowców na drodze że ktoś przebiega przez 3 pasy.

 • Pedro

  Nie zmienia to faktu, że zginał człowiek i mógł pociągnąć jeszcze kilka ofiar za sobą, ale fakt jest jeden dużo kierowców zapie.......dala ile fabryka dała, pomylili tor wyścigowy z DTŚ-ką, dużo kierowców to cwaniaki i cwaniaczki, jeżdżę dziennie od Chorzowa do Katowic i muszę stwierdzić, że debil bije kolejnego debila i debilki. Pełny monitoring DTŚ ostudził by tych debili i debilki uznających się za mistrzów kierownicy

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.