Wiadomości z Chorzowa

Śmiertelny wypadek w Chorzowie: pieszy chciał przebiec przez DTŚ. Droga jest zakorkowana!

 • Dodano: 2019-11-15 08:00, aktualizacja: 2019-11-15 10:18

Do śmiertelnego wypadku doszło na DTŚ w Chorzowie, na wysokości Castoramy - mężczyzna, który prawdopodobnie próbował przebiec przez jezdnię, został potrącony. Niestety, mimo trwającej kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej człowiek ten zmarł.

Do wypadku doszło dzisiaj kilka minut przed godziną 7 rano, na pasach ruchu w stronę Katowic. Mężczyzna został potrącony na środkowym pasie, kiedy próbował przebiec na drugą stronę. Uderzył w niego przejeżdżający tamtędy samochód osobowy.

Akcja reanimacyjna trwała przeszło 30 minut, jednak nie udało się uratować mężczyzny.

W związku z wypadkiem i trwającymi na miejscu działaniami policji i prokuratury droga jest zakorkowana i ruch w stronę Katowic utrudniony.

Zobacz także

Komentarze (61)    dodaj komentarz »

 • Wanda

  Nie DTŚ, ale inna droga z intensywnym ruchem. Tu w miejscach niedozwolonych przebiegają osoby obu płci w senioralnym wieku, często kuśtykając. Policji to zjawisko nie ciekawi. Często widzę tu kierowców hamujących "z piskiem opon".

 • Michał

  Może wypowiedziałby się ktoś kto mieszka w Dublinie i w Londynie, bo jakoś tam kierowcy umieją przepuścić pieszego.Nie mówię o DTS ale o komentarzach

 • Kierowca/pieszy

  Zaostrzenie prawa kierowcom a pieszy na każdej drodze w mieście czy na osiedlu na dts czują się jak Pan i władca. Może czas pomyśleć o zaostrzeniu prawa dla pieszych??? Słuchawki w uszach, ignorowanie kierowców na drodze, gdy przechodzą to mają kierowców w D.....Telefon przy uszach i jazda przechodzą przez jezdnię bez pasów. ....A potem kierowca winien ......pieszi to swięte krowy bez zasad.....

 • Ja

  Do kierowców twierdzić łatwo ze pieszy zawiNil w tym przypadku tak a wy co na pasach wyprawiacie ?

 • Gość

  Od przechodzenia przez jezdnię są pasy a tym bardziej że nad jezdnią jest kładka czy tak ciężko po niej przejść?? Wcale mi Go nie żal sam jest sobie winien

 • Lola

  A na pasach niby bezpieczniej?! Chyba ino dla aut!

 • Robert

  Tak los chciał.

 • Xxdd

  Ludzie przestańcie pisać głupoty na temat mojego brata nie życzę tego sobie i moja rodzina do końca mojego życia będzie w mojej głowie s moim sercu i w mojej myśli i jak żył i był z nami

 • Lucyna

  Jeżdżę tamtędy codziennie. Nie pierwszy raz tam ludzie tam przebiegają i niestety nie pierwszy raz był to ich ostatni bieg.Czysta głupota, to tak jakby ktoś przebiegał przez autostradę. 100km/h to prędkość dozwolona na DTS, więc chyba człowiek ma świadomość, że jak wtargnie przed auto to jego kierowca nie ma szans zahamować.

 • Kierowca/pieszy

  Pieszi są sami winni. Wymuszają pierszenstwa. Codziennie nie patrzą na jezdnię, przebiegają i idą w nie dozwolonym miejscu. Gdy idą to nawet nie patrzą w stronę kierowcy. Mają kierowców w D......Potem winien kierowca. Ile razy codziennie widzę nie myślących pieszych jakby mogli to by chodzili po samochodach. Dobrze takim pieszym na własne życzenie. Ja też czasem pieszym i wiem że pasy są od przechodzenia. A inne Święte krowy maja to w głębokim poważaniu.

 • Biegu

  W tamtym miejscu 80

 • michał

  W tym miejscu jest 100. 80 jest dopiero za łukiem

 • Pippi

  Powinno być budować kładkę między biedronki i Castoramę przy DTS !!!

 • Dorian

  Tam jest kładka. 200m dalej...

 • David

  To byl nasz. Szanowny kolega Damian niech mu ziemia lekka bedzie

 • Vectra

  Może to ten sam [...] co mi przed maską kiedyś przebiegł tylko trochę dalej bo na wysokości Auchan. Gdyby nie mój refleks i dobre hamulce to pewnie ja bym siedziała w sądzie albo w psychiatryku. Kierowca który jechał pasem obok i jemu pierwszemu przemknął przed autem, był tak blady i przerażony, że nie wiem czy na zdrowiu mu się to nie odbiło, a ja trzęsłam się cała przez kilka godzin. Nigdy więcej!

 • Janek

  Jestem za pełnym monitoringiem DTŚ, to co od[...]ają tam cwaniaki i cwaniaczki spieszący się do pracy, to nie da się opisać, prośba do Policji i zarządów miast MONITORING na całym odcinku i karanie krewkich kierowców, nie ma dnia żeby nie było wypadków na DTŚ-śce. Przez 2 lata pracowałem w Einthoven gdzie ruch jest kilka razy większy nigdy nie stałem w korku z powodu wypadku ,

 • Lidia

  To nie krerowcy są winni, że pieszy przebiega przez drogę szybkiego ruchu. Trzeba być kompletnie pozbawionym zdrowego rozsądku, żeby robić takie rzeczy.

 • Dorian

  Janek. Już się uspokuj z monitoringiem. Bo to nie wina kierowców na drodze że ktoś przebiega przez 3 pasy.

 • Pedro

  Nie zmienia to faktu, że zginał człowiek i mógł pociągnąć jeszcze kilka ofiar za sobą, ale fakt jest jeden dużo kierowców zapie.......dala ile fabryka dała, pomylili tor wyścigowy z DTŚ-ką, dużo kierowców to cwaniaki i cwaniaczki, jeżdżę dziennie od Chorzowa do Katowic i muszę stwierdzić, że debil bije kolejnego debila i debilki. Pełny monitoring DTŚ ostudził by tych debili i debilki uznających się za mistrzów kierownicy

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.