Wiadomości z Chorzowa

Smród w centrum Chorzowa. Sprawą zainteresował się Urząd Miasta

 • Dodano: 2021-03-10 17:45

Od jakiegoś czasu mieszkańcy centrum Chorzowa skarżą się na nieprzyjemne zapachy. Sprawą zainteresował się chorzowski Urząd Miasta

- Sygnalizujecie nam, że ostatnio w centrum Chorzowa wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach. Wiemy o tym. Mówiąc wprost: Nam też śmierdzi. Intensywny, uciążliwy zapach pojawia się powtarzalnie, punktowo i chwilowo - czytamy w komunikacie UM Chorzów. 

Urzędnicy zaapelowali do mieszkańców Chorzowa o pomoc w ustaleniu źródła nieprzyjemnego zapachu w centrum miasta. Wielu z nich wskazało, że odór może mieć związek z przewozem załadunku samochodów ciężarowych.

- Zgłaszacie nam sugestie, że może mieć to związek z przewozem załadunku samochodów ciężarowych, które jeżdżą po Chorzowie. Bierzemy te uwagi na poważnie i podjęliśmy już działania - czytamy na stronie chorzowskiego magistratu. 

Władze miasta zleciły już kontrolę miejskiego monitoringu. Obecnie trwa analiza materiałów zarejestrowanych przez kamery. Oprócz tego Urząd Miasta wystosował pismo do Inspekcji Transportu Drogowego z prośbą o kontrolę. Władze miasta dodają, że aby podjąć jakiekolwiek dalsze kroki muszą mieć mocne dowody w tej sprawie.

- Aby podjąć jakiekolwiek dalsze kroki, musimy mieć mocne dowody w sprawie. Jeśli posiadacie jakieś cenne uwagi i wskazówki, które mogą pomóc - prosimy o napisanie w komentarzu lub wiadomości prywatnej - apelują urzędnicy. 

Zobacz także

Komentarze (17)    dodaj »

 • Magdalena

  Mmm

 • Stefan

  Chorzów miasto policyjne donosicieli oraz inwigilacji

 • Iza

  A ja pytam kto zajmie się hałasem z dawnej huty Kościuszko. Zakład produkcyjny w samym centrum miasta. Ciekawe że to nikomu nie przeszkadza

 • Danusia

  U nas łazience śmierdzi od pół roku i nie wiedzą co to jest a na 3 Mają robią kopią ulicę i czy nie czasem z powodu kanalizacji , smród czyste fekalia

 • Ginter

  Jak śmierdzi to znaczy że nie masz sprawnego syfonu

 • Wanda

  Problem z biomasą używaną przez Elektrociepłownię CEZ jako materiał do współspalania z węglowym miałem został jesienią 2020 roku rozwiązany. To że uciążliwość biomasowego odoru znowu ma miejsce powinna być znana Wydziałowi Usług Komunalnych UM. Tam trzeba to zgłosić. Interwencje mieszkańców mają dużą wartość, o wiele większą niż ujadanie na portalu.

 • Pik Pou

  Durna babo to jakim cudem tiry z [...]em dalej jadą na teren CEZ!!!!!!!!! Co ty myślisz że my jesteśmy niepełnosprawni intelektualnie??????? UM to jest zawalony pismami w tej sprawie.

 • Morfeusz

  A niepanikujcie Aż tak znowu strasznie nie śmierdzi Z tym trzeba nauczyć się żyć hehe

 • Jut

  Przejedźcie się na krajcok to się sprawa wyjaśni, to z elektrociepłowni tak wali

 • Mądry karlus

  Dopóki straż miejska nie będzie mieć drona do sprawdzania czym ludzie palą , dopóty będzie śmierdzieć...

 • Jano

  Im nie śmierdzi bo mają maski na ryjach

 • Ania

  No cóż a mnie się wydaje że ten smrodek pochodzi znów z Elektrowni (biomasa). Idąc do pracy przez plac Piastowski czuje ten sam smrodek nie wspominając o skwerze SW. Matki Teresy z Kalkuty.

 • Mieszkanka

  Zapraszam do Chorzowa II, na przejście dla pieszych skrzyżowanie Katowickiej ze Stabika i Krzyżową. Nie da się wytrzymać stojąc i czekając na zmianę świateł pkt ???????coś śmierdzącego się rozlało ??!? (Myślę że to te tiry z śmierdzącym załadunkiem.) Samo się zmyje, HELP nie wiem jak ludzie mieszkający na parterze w tych kamienicach raczej okien nie otwierają

 • Wanda Sułkowska

  Chorzowski obrazekŹródłem fetoru są wyziewy kominowe zabudowy przy ul. Wolności. Często widać szaro czarny dym z kominów.Patrol pieszy SM przechodzi, nie widzi, nie czuje... poprosilam ich o zainteresowanie, odparli, że to nie oni a ekopatrol...Organiczny odór jest wyczuwalny z obrębu posesji na styku ul, Jagiellońskiej I Powstańców. Skoro urzędnikom też śmierdzi, to trzeba wyjść zza biurka i ..... Przy okazji warto zobaczyć jak prezentują się chorzowskie przystanki komunikacji publicznej.

 • Gienek

  Kobieto twoje teorie są tak niepoważne że aż śmieszne. CEZ od kilku lat pali biokompostem. Zwozi go na teren zakładu w gigantycznych tirach. Smród taki za nimi że nie da się normalnie przejść. Cała ulica Katowicka tonie w moczu. Z tychże samochodów leje się jak z wiadra. Uciążliwy zapach od Maciejkowic przez Chorzów Stary, Chorzów II aż do rynku. Zaś ty bajeczki odpowiadasz że to od kominka z Powstańców. Puknij się w głowę czasami kobieto. Może to da nieco światła.

 • Wanda

  Czytaj ze zrozumieniem. Jeżeli to co opisujesz dotyczy aktualnych zdarzeń - zawiadom UM Wydział Usług Komunalnych i Ekologii.

 • Cwajkowy Synek

  Babo... UM ma na biurku ponad 100 zgłoszeń z tytułu smrodu. Piźnij się w łep.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.