Wiadomości z Chorzowa

SMS-y o treści „Kotala won” wysłane do prezydenta? To „prezent” urodzinowy

 • Dodano: 2021-11-10 13:45

We wtorek 9 listopada Andrzej Kotala obchodził 59. urodziny. Z tej okazji Ultras Niebiescy postanowili sprawić mu „prezent”. Stworzyli specjalną krzyżówkę, której hasło kibice wysłali pod podany numer komórkowy. Należy do prezydenta Chorzowa?

To z pewnością nie był miły – mówiąc delikatnie – prezent urodzinowy. Ultras Niebiescy z okazji urodzin prezydenta Chorzowa, Andrzeja Kotali postanowili przygotować specjalną, okolicznościową krzyżówkę i opublikowali ją na swoim Facebookowym fanpage’u. Krzyżówka składała się z dziewięciu słów, a finalne hasło składające się z zaznaczonych na czerwono liter brzmiało: „Kotala won”.

Niektóre z pól dotyczyły bezpośrednio władz Chorzowa. Dowiedzieliśmy się, że „ulubionym sportem prezydenta Chorzowa” jest padel. Pojawiły się również „regaty” i „żaglówka” jako ulubiony środek transportu prezydenta, co z pewnością odnosiło się do niesławnego wpisu włodarza Chorzowa na Facebooku, w którym bezpośrednio po rekordowej frekwencji na stadionie przy Cichej 6 podczas meczu Niebieskich ze Stalą Rzeszów pochwalił osiągnięcia chorzowskich sportowców, odnosząc się właśnie do turniejów padla i regat, całkowicie pomijając meczu Ruchu Chorzów (co zresztą wypomnieli mu w komentarzach mieszkańcy Chorzowa i piłkarscy kibice).

Kibice wysyłają nieprzyjemne wiadomości do prezydenta Kotali?

Kilka haseł dotyczyło kwestii budowy nowego obiektu dla Ruchu Chorzów zapowiadanego od wielu lat przez samorząd Chorzowa. Kibice wypomnieli też prezydentowi „inwestycję dekady”, jaką ma być ich zdaniem tężnia. Dostało się również – i to w dość wulgarny sposób – Marcinowi Michalikowi, zastępcy prezydenta.

Jako, że miłościwie nam panująca duma Chorzowa obchodzi dziś urodziny, postanowiliśmy z tej okazji zrobić specjalną krzyżówkę. Serdecznie zachęcamy kibiców do wzięcia udziału w naszej zabawie – przekazali w mocno satyrycznym wpisie Ultras Niebiescy.

Administratorzy zachęcili do wysyłania SMS-ów z hasłem pod wskazany w poście numer telefonu. Dziś na Facebooku ukazała się rozwiązana krzyżówka i okazało się, że hasło to „Kotala won”. Pojawiła się kolejna zachęta do wysyłania wiadomości.

Teraz już śmiało każdy z was może wysłać hasło krzyżówki (...) Pamiętajcie - koniecznie dużymi literami! – możemy przeczytać na FB Ultras Niebiescy.

Do kogo należy jednak podany numer komórkowy? Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć portalowi Silesia24... numer to prywatna komórka samego prezydenta! Zapytaliśmy biuro prasowe UM Chorzów, czy rzeczywiście kibice wysyłali w ten sposób nieprzyjemne wiadomości do Andrzeja Kotali. W chwili publikacji tego tekstu wciąż czekamy na odpowiedź.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Tak jest

  Nie podoba mi się to. Od tego są wybory przy urnie żeby robić porządek. Dotyczy to wszystkich i opozycję i rządzących, no ale widocznie takie czasy że trzeba być chamem by coś zdobyć (władze).

 • ...

  Dobrze, że o tym piszecie. Każdy powinien poznać prawdziwe oblicze kiboli.

 • chorzowianin

  No coż kibole Ruchu, po takim działaniu udowodniliście, że jesteście marginesem społecznym. Banda nierobów i [...]llli. Oczywiście wszystkich bym zgłosił do organów ścigania. Żadnych pieniedzy na Ruch skoro tak wychowuje kibiców. Koniec.

 • Jolka

  Jeśli to prawda ,to kibole powinni odpowiedzieć za to przed sądem . Każdemu z "dowcipnisi" wręczyłabym nakaz stawiennictwa na rozprawę jako podejrzany ,w dniu jego urodzin ! Byłoby śmiesznie :-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również