Wiadomości z Chorzowa

SOLO I W DUECIE - koncert w ramach cyklu: Klasyka na Krajcoku

  • Dodano: 2020-08-18 06:15, aktualizacja: 2020-08-18 06:25

W programie usłyszymy głównie muzykę iberyjską i południowo amerykańską, czyli utwory Piazzolli, Gismontiego, Sarasatego.

Będą też utwory muzyki filmowej oraz krótka sonata klasyczna.

19 sierpnia 2020 roku godz. 17.00

Czas Koncertu to około 40-45min

Wystapią:

  • Olivia Bujnowicz – skrzypce
  • Oktawia Bujnowicz – gitara

Bilety: 20 PLN normalny

10 PLN ulgowy

Info: Marek Krupa, 32 247 39 58, marek@chck.pl

Program:

1. Christian Gotlieb Scheidler - Sonata in D op. 21 (10min)
2. Astor Piazzolla - Historia Tanga: Bordel 1900, Cafe 1930, Nightclub 1960 (16min)
3. Egberto Gismonti - Aqua e Vinho (3min)
4. Manuel de Falla - Taniec hiszpański (4min)
5. Astor Piazzolla - Oblivion (3min)
6. Temat z filmu "Love story" (3min)
7. Obój Gabriela z filmu "Misja" (3min)
8. Moonriver z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" (3min)
9. Astor Piazzolla - Libertango (3min)

Olivia Bujnowicz studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych ogólnopolskich i międzynarodowych.

Regularnie koncertuje solo, kameralnie oraz w orkiestrze. Wystąpiła w takich instytucjach kultury, jak: Mozarteum w Salzburgu, Teatr Narodowy w Abu Dhabi, Konserwatorium Królewskie w Hadze, Ambasada Polski w Pradze, Filharmonia Śląska im. H. M. Góreckiego w Katowicach, NOSPR, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Filharmonia Podkarpacka, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Studio Koncertowe S1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki-Opera Narodowa.

Jako solistka wystąpiła z orkiestrami: Luxembourg Philharmonia, Eifel-Ardennen Jugendorchester, European Youth Orchestra w Dubaju, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

W 2019 roku Olivia została koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Jest stypendystką programu "Młoda Polska" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Centrum Edukacji Artystycznej, Prezydenta Miasta Tychy "Tyskie Orły".

Ponadto Olivia aktywnie spełnia się w muzyce kameralnej, grając w kwartetach smyczkowych, kwintecie harfowym, czy trio fortepianowym.

Jednak najdłużej pracuje i koncertuje z siostrą Oktavią. W duecie skrzypce-gitara zdobywają nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, a także regularnie dają recitale i koncerty.

Oktavia Bujnowicz aktualnie uczy się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie gitary prof. dr hab. Wandy Palacz. Od kilku lat odnosi sukcesy na konkursach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do najważniejszych można zaliczyć: I miejsce na XII Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym im. Łukasza Pietrzaka Gitaromania w Jeleniej Górze /2019/, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w kat. Gitara w Inowrocławiu /2019/, GP na VIII Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym Gitara Viva w Kielcach /2019/, I miejsce w gr. I na IX Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Joaquina Rodrigo w Olsztynie /2018/ oraz GP i I miejsce w gr. II na 21. Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym Cithara Ignea w Żorach /2018/.

Chętnie koncertuje jako solistka oraz kameralistka. Występowała na scenach: Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, Filharmonii Olsztyńskiej, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Mozarteum w Salzburgu, Teatru Małego w Tychach i Mediateki w Tychach. W latach 2014, 2015, 2018 otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Tychy „Tyskie Orły” za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne, a w 2018 i 2019 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w RS 2017/18 i 2018/19.

SOLO I W DUECIE - koncert w ramach cyklu: Klasyka na Krajcoku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również