Wiadomości z Chorzowa

Spacerowicze się zdziwią. Część Parku Śląskiego ogrodzona. To teren Fest Festivalu 2021

  • Dodano: 2021-08-12 09:45

Rozpoczyna się duża impreza w Parku Śląskim – Fest Festival. Od rana do Chorzowa fani muzyki zjeżdżali z różnych części Polski.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

To mój pierwszy festiwal, więc jestem jak najbardziej super nastawiona. Zwłaszcza, że nie ma być burzy. Myślę, że będzie fajnie – mówi Andżelika Witkowska, uczestniczka Fest Festivalu.

Kupiłyśmy bilety dwa lata temu. Jak wiadomo, poprzednia edycja się nie odbyła. Nie mogłyśmy się doczekać na obecną – mówi Asia, uczestniczka Fest Festivalu.

Impreza przez jednych wyczekiwana, innym może przeszkadzać. W ostatnich dniach pojawiły się głosy, że Park Śląski nie powinien być miejscem takich głośnych wydarzeń. Jednak nie wszyscy są tak negatywnie nastawieni.

W porządku. Młodzi muszą się gdzieś wyszaleć i wysłuchać. A my starzy to korki do uszu – mówi pani Krystyna, mieszkanka os. Tysiąclecia.

Rozpoczyna się duża impreza w Parku Śląskim - Fest Festival. Od rana do Chorzowa fani muzyki zjeżdżali z różnych części Polski.
Rozpoczyna się duża impreza w Parku Śląskim – Fest Festival. Od rana do Chorzowa fani muzyki zjeżdżali z różnych części Polski.

Podczas Fest Festivalu goście parku mogą się zdziwić, bo pojawiło się sporo przeszkód. Poruszanie się będzie mocno utrudnione. Jednak Park Śląski zapewnia, że miejsca nie zabraknie dla nikogo.

Zostaje jeszcze bardzo wiele, bo cała strona od Wesołego Miasteczka i alei Żyrafy oraz Leśnej po górną część Parku jest dostępna dla naszych gości. Jeśli chodzi o tę część wygrodzoną, jest to część przy kanale regatowym, Stadionie Śląskim i kąpielisku „Fala”. Dlaczego ona jest ogrodzona? Po to, żeby nie zamykać całego Parku. Żeby Fest Festival mógł się zgodnie z normami bezpieczeństwa rozłożyć, to potrzebuje mieć wygrodzony ten teren – mówi Dagmara Piskorz, Park Śląski.

Dlatego do końca tygodnia trzeba będzie wybierać inne ścieżki na spacery i uprawianie sportu. Na razie tysiące osób korzystać będą z atrakcji festiwalowych. To przede wszystkim 4 dni koncertów, które w weekend mogą przyciągnąć nawet 30 tys. osób dziennie. Organizatorzy nie mają wątpliwości, że to największe wydarzenie tego lata w Polsce.

Myślę, że nawet w Europie. Największy festiwal, największa powierzchnia i też najwięksi artyści. To wszystko po to, żeby była tutaj fajna atmosfera i żebyśmy kontynuowali to, co postawiliśmy sobie za cel w 2019 roku, czyli piękny festiwal, w pięknym parku i dla pięknych ludzi  mówi Marcin Szymanowski, organizator Fest Festivalu.

Na dziewięciu scenach zagrają zarówno gwiazdy pop, jak i muzyki alternatywnej, rocka, hip-hopu czy muzyki elektronicznej. Fest Festival potrwa do niedzieli, 15 sierpnia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • ...

    I niech się dziwią

  • Adrian

    Dlaczego całe miasta muszą cierpieć dla kilku dyskotekowych ćpunków ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również