Wiadomości z Chorzowa

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji

  • Dodano: 2023-01-04 06:45, aktualizacja: 2023-01-04 07:31

W grudniu i w styczniu odbędą się dwa spotkania z mieszkańcami w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji.

Przedstawiciele miasta i firmy DeltaPartner chcą poznać zdanie chorzowian na temat obszarów zdegradowanych, czyli terenów znajdujących się w stanie kryzysowym z powodu koncentracji negatywnych zjawisk społecznych, w szczególności bezrobocia, ubóstwa, przestępczości, niskiego poziomu edukacji lub kapitału społecznego, a także niewystarczającego poziomu uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym oraz gdy występuje na nim co najmniej jedno z negatywnych zjawisk gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych i technicznych.

Przekazane informacje posłużą do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji, dokumentu umożliwiającego planowanie i prowadzenie procesu rewitalizacji, a także możliwości ubiegania się o finansowe środki zewnętrzne na projekty ujęte w Programie. Znajdą się w nim informacje o działaniach, jakie należy podjąć,by rozwiązać zdiagnozowane problemy lub przynajmniej zmniejszyć ich natężenie.

Spotkania odbędą się: 12 grudnia 2022r. o g. 17.00 przy ul. Wolności 3 (CUMA) oraz 9 stycznia 2023r.  o g. 17.00 przy ul. 3 Maja 18 (CIS). Miasto planuje także przeprowadzenie konsultacji społecznych za pomocą formularza w formie papierowej i elektronicznej. Więcej informacji na chorzow.eu.

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wanda Sułkowska

    Super inicjatywa. Wybieram się. Mam propozycję nt. zdegradowanych miejsc. Dotycz Chorzowa Starego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również