Wiadomości z Chorzowa

Sprawca kradzieży i rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia w rękach policjantów

  • Dodano: 2022-11-14 09:30

Kryminalni z chorzowskiej jedynki ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do których doszło na terenie Chorzowa.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje chorzowski sąd.

Kryminalni z jedynki zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie dwóch przestępstw rozbójniczych przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz kilkunastu kradzieży mienia. W miniony weekend dyżurny chorzowskiej Policji otrzymał informację, że na ul. Trzynieckiej nieznany młody mężczyzna przy wykorzystaniu noża do tapet doprowadził do stanu bezbronności nieletniego mieszkańca naszego miasta, a następnie skradł na jego szkodę pieniądze i telefon komórkowy. Kryminalni z jedynki wraz z kolegami z wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy rozpoczęli szeroko zakrojone czynności operacyjno-procesowe, ukierunkowane na ustalenie tożsamości sprawcy.

Stróże prawa szybko ustalili jego dane personalne, a następnie został on zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Podczas zatrzymania 20-latek był bardzo zaskoczony niespodziewaną wizytą kryminalnych. W trakcie dalszej weryfikacji tej sprawy ustalono, że zatrzymany mężczyzna dokonał w październiku bieżącego roku identycznego przestępstwa na szkodę innego mieszkańca miasta, jak również jest podejrzany o kilkanaście innych kradzieży mienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator oraz sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12-letni pobyt za kratkami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również