Wiadomości z Chorzowa

Sprawca włamania do sklepu zatrzymany. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

  • Dodano: 2020-09-14 08:00, aktualizacja: 2020-09-13 12:34

Kryminalni z chorzowskiej „dwójki” namierzyli i zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w miniony weekend włamał się do jednego ze sklepów na terenie miasta. Pod „okiem” kamer monitoringu, zrabowane rzeczy w koszu na śmieci przewiózł pod swój dom.

„Zaparkowany” dowód odnaleźli policjanci

5 września dyżurny chorzowskiej komendy został poinformowany o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie miasta. Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu II. Analizując zapisy monitoringów, szybko ustalili sprawcę tego czynu. Wszystkie skradzione przedmioty mężczyzna włożył bowiem do kosza na śmieci, a następnie, pod „okiem” wielu kamer, przemieścił się z nimi w rejon swojego domu. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, główny dowód w sprawie... stał „zaparkowany” przed wejściem do budynku.

Recydywista zatrzymany

W mieszkaniu 37-latka policjanci odnaleźli część skradzionych przedmiotów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, jak ustalili śledczy, nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, a co za tym idzie, za popełnienie tych przestępstw poniesie większą odpowiedzialność, z uwagi na to, że działał w tzw. recydywie. Do więzienia może trafić nawet na 15 lat. Recydywista najbliższe 8 miesięcy i tak spędzi w więzieniu, gdyż był osobą poszukiwaną w celu odbycia kary za inne przestępstwa.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • denis badura

    u nas jest tyle patologi - tyle lat w unii europejskiej a my nadal mamy do czynienia z kibolami i bandytami w naszym mieścieanty ruch

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.