Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zabezpieczali Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2020-09-08 14:00

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji oraz sąsiednich jednostek, zabezpieczali Memoriał Kamili Skolimowskiej. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko wokół stadionu, ale też na trasach prowadzących na obiekt.

W związku z wydarzeniem nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich

W niedzielę, 6 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył Memoriał Kamili Skolimowskiej. Stadion rotacyjnie odwiedziło ponad 14 tysięcy kibiców, aby w sportowej atmosferze przeżywać zmagania lekkoatletów. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie udzielili mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast.

Mundurowi na służbie

Policjanci oddelegowani byli do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom koncertu, a także mieszkańcom Chorzowa. Stróże prawa na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz na terenie całego miasta.

W trakcie zabezpieczenia nie doszło do poważniejszych incydentów czy zakłócenia spokoju

Policjanci z drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazywali kierowcom i przyjezdnym uczestnikom memoriału drogi dojazdu do stadionu, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi oraz dbali o płynność ruchu na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Policjanci prewencji patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca koncertu, a także chorzowskie dzielnice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również