Wiadomości z Chorzowa

Stadion Śląski - Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym!

  • Dodano: 2020-08-25 17:30

25 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie zainaugurowano 66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, zaliczany do World Athletics Continental Tour Silver. Jednak zanim otwarto sportową imprezę, ogłoszono decyzję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w sprawie nazwy popularnego „Kotła Czarownic”. Uzyskał on status Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.


- Mam przyjemność poinformować, że Polski Związek Związku Lekkiej Atletyki w porozumieniu z panem marszałkiem i zarządem województwa śląskiego postanowił ustanowić Stadion Śląski stadionem Narodowym w Związku Lekkiej Atletyce – ogłosił Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


W uroczystym odsłonięciu symbolicznej tablicy wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

-  Stadion Śląski staje się dziś mekką polskich lekkoatletów - mówił premier. – Widział  tyle polskich zwycięstw. Cieszę się, że teraz będzie jednym z naczelnych miejsc dla polskich lekkoatletów, którzy tak cieszą polskich kibiców – dodał. 


Z kolei marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski zaznaczył, że przyznanie nazwy Narodowy Stadion Lekkoatletyczny potwierdza, że Stadion Śląski to wyjątkowy obiekt na sportowej mapie Polski. 

- Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie w województwie śląskim znajduje się nowoczesna arena, na której odbywają się największe wydarzenia sportowe, kulturalne i rekreacyjne. Decyzja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki cieszy tym bardziej, że to właśnie na Stadionie Śląskim zadomowili się najlepsi krajowi i zagraniczni lekkoatleci – mówił marszałek województwa Jakub Chełstowski.


Przypomnijmy, że stadion został oddany do użytku 22 lipca 1956 roku. Tego dnia odbyły się na nim też pierwsze zawody lekkoatletyczne. Dziś jest jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Ostatnia modernizacja zakończyła się w 2017 roku. Z kolei w maju 2021 roku Stadion Śląski będzie miejscem organizacji World Athletics Relays, czyli mistrzostw świata w sztafetach. Jest też jednym z dwóch kandydatów do organizacji mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w 2024 roku.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Haha

    Wiadomość sprzed trzech lat ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.