Wiadomości z Chorzowa

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza na seans filmu "Chłopiec z Burzy"

  • Dodano: 2020-09-22 14:00

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza na pierwszy seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Ekologicznego. Po filmie będzie można podzielić się przemyśleniami związanymi z przyrodą i jej wpływem na ludzi.

Kilka słów o fabule

Mały Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się wzruszająca opowieść o przyjaźni chłopca z pelikanem zwanym Panem Percivalem. Wspólne zabawy, mozolna nauka latania, walka z kłusownikami zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem i jego ptasim przyjacielem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży.

Po wielu latach Michael – już jako zamożny biznesmen – powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań, rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać dorastającej dziewczynie.

ZOBACZ ZWIASTUN

Seans odbędzie się w sobotę, 26 września o godzinie 11:00. Bilety na wydarzenie w cenie 8 złotych. Kontakt: Piotr Szromek, tel. 32 247 39 58; frajda@chck.pl

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem oświadczenia, które można znaleźć na stronie Starochorzowskiego Domu Kultury.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.