Wiadomości z Chorzowa

Startuje 10. edycja chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego!

  • Dodano: 2022-05-09 08:45, aktualizacja: 2022-05-09 08:59

Już po raz 10. mieszkańcy Chorzowa zadecydują o tym, jakie inwestycje i społeczne inicjatywy zostaną w 2023 roku zrealizowane ze środków budżetu obywatelskiego.

10. edycja chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego. 3,9 mln zł do wydania na pomysły mieszkańców Chorzowa.

Do tej pory ze środków BO zrealizowano 123 projekty. Place zabaw, boiska, siłownie plenerowe, kwietne łąki, wybiegi dla psów, koncerty, festyny, rajdy rowerowe, turnieje sportowe, kino plenerowe, budki dla jerzyków – kreatywność chorzowian nie zna granic.  Z roku na rok  mieszkańcy Chorzowa składają więcej projektów, coraz więcej osób bierze też udział w głosowaniu, które jest jedynym kryterium skierowania do realizacji  projektu, który pozytywnie przejdzie ocenę formalną i merytoryczną.

Dużym zainteresowaniem cieszą się projekty inwestycyjne, które pozwalają w sposób trwały zmienić  wygląd najbliższego otoczenia lub nadać mu nowe funkcje.

W tym roku organizatorzy przewidzieli więcej czasu na składanie wniosków i na ich ocenę merytoryczną. Każdy głosujący będzie miał do dyspozycji pulę 10 punktów, które przydzieli według swojego uznania

Ponieważ budżet obywatelski jest częścią budżetu miasta, na który składają się m.in. środki z podatków od osób fizycznych zamieszkałych  w Chorzowie, tylko mieszkańcy mogą zgłaszać projekty i głosować.

Zarówno zgłaszanie projektów jak i głosowanie odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.bo.chorzow.eu.

Pracownicy Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w godzinach pracy Urzędu służą pomocą w przygotowaniu i zgłoszeniu projektu. Wszelkie pytania można kierować na adres bo@chorzow.eu lub telefonicznie: 32 416 5000 w. 5286.

Harmonogram 10. edycji Budżetu Obywatelskiego:

  • 9.05-12.06 - zgłaszanie projektów
  • 13.06-28.08 - weryfikacja projektów
  • 29.08-9.09 - przyjmowanie i rozpatrywanie odwołań
  • 10.09-25.09 -  głosowanie
  • 28.09 - ogłoszenie wyników

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również