Wiadomości z Chorzowa

Sterroryzował pracowników WKU...Spokojnie, to tylko ćwiczenia

  • Dodano: 2019-10-24 08:45, aktualizacja: 2019-10-24 09:00

Chorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który sterroryzował pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień i zabarykadował się w jednym z pomieszczeń.

Dzięki sprawnej akcji policjantów nikomu nic się nie stało - na szczęście to tylko założenia ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych przez funkcjonariuszy z chorzowskiej policji. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

Wczoraj kilka minut po 9 do dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie telefonicznie został powiadomiony przez pracownika WKU o wtargnięciu na teren jednostki mężczyzny,  który w jednym z pomieszczeń przetrzymuje zakładnika grożąc mu nożem. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowane zostały wszelkie służby. Decyzją dowódcy, zarządzone zostały posterunki blokadowe. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nikomu nic się nie stało a agresor został zatrzymany. 

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez chorzowskich policjantów. Ich celem było sprawdzenie procedur i przygotowania służb na wypadek zaistnienia sytuacji nadzwyczajnej. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.