Wiadomości z Chorzowa

Sterroryzował pracowników WKU...Spokojnie, to tylko ćwiczenia

  • Dodano: 2019-10-24 08:45, aktualizacja: 2019-10-24 09:00

Chorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który sterroryzował pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień i zabarykadował się w jednym z pomieszczeń.

Dzięki sprawnej akcji policjantów nikomu nic się nie stało - na szczęście to tylko założenia ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych przez funkcjonariuszy z chorzowskiej policji. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

Wczoraj kilka minut po 9 do dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie telefonicznie został powiadomiony przez pracownika WKU o wtargnięciu na teren jednostki mężczyzny,  który w jednym z pomieszczeń przetrzymuje zakładnika grożąc mu nożem. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowane zostały wszelkie służby. Decyzją dowódcy, zarządzone zostały posterunki blokadowe. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nikomu nic się nie stało a agresor został zatrzymany. 

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez chorzowskich policjantów. Ich celem było sprawdzenie procedur i przygotowania służb na wypadek zaistnienia sytuacji nadzwyczajnej. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również